Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2019 17:52
herečka marie kyselková

Opustila nás princezna se zlatou hvězdou. Zemřela ve věku 83 let

Zdroj: TV Nova

Princezna se zlatou hvězdou nás navždy opustila. Herečka Marie Kyselková zemřela ve věku 83 let. V pondělí ráno ji v jejím bytě našel bezvládnou její kolega a kamarád Ivo Niederle.

Marie Kyselková se narodila 20.8. 1935 v Brně. Původně zdravotní sestřička se stala pro diváky známou díky pohádce režiséra Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou. Hrála zde hlavní roli, nádhernou princeznu Ladu. Filmovým partnerem se jí stal herec Josef Zíma. K roli se dostala náhodou, na poslední chvíli zaskočila za nemocnou kolegyni Miriam Hynkovou. Její velkou vášní byl zpěv a tanec.

 

Byla druhou manželkou Petra Haničince, se kterým měla syna Ondřeje. Podruhé se provdala za zubaře, se kterým měla další dvě děti. Všechny její děti o ni ve vyšším věku pečovaly. Dcera Alžběta se k ní i na čas nastěhovala.

 

V důchodovém věku více než deset let pracovala jako vrátná na strahovských kolejích v Praze. Na práci ji bavil především kontakt s mladou generací. Zprávu o hereččině úmrtí potvrdil Blesku herec Ivo Niederle (89), blízký přítel Kyselkové. Bydleli v jednom domě, prý s ní často trávil čas a pomáhal jí.

 

 

"Přijela za mnou dcera z Ameriky. A u mojí princezny jsme strávili dva večery. Dneska ráno za ní šla jedna z jejich dcer, princezna neotvírala," řekl Niederle. Následně prý dveře odemknul. "Odpočívala po snídani, už ale nedýchala," dodal.

mj TN.cz
Reklama