Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Cestujeme bezpečně

Paříž, Řím nebo Londýn? Velké srovnání cen v turistických městech

Metropole
Zdroj: Getty Images
Je levnější Dubaj, Řím, nebo Paříž? (Ilustrační foto)
Petr Zelený
Petr Zelený, Eva Pavelková
Publikováno 12. 8. 2019

Chystáte se do Říma, Paříže, Londýna nebo třeba Dubaje, ale vůbec nevíte, kolik tam co stojí? Tak to vám jistě přjde k duhu velké cenové srovnání, které připravil cestovatelský portál.

Webová stránka Day Break Hotels vybrala sedm velkých měst, oblíbených mezi cestovateli z celého světa, a srovnala, kolik v nich stojí mimo jiné pivo, jídla různé kvality nebo návštěva různých atrakcí.

 

Vítězem se stal italský Řím, který sice není nejlevnější v jednotlivých měřených kategoriích (kromě jídla v laciné restauraci), ale v součtu vychází nejlépe.

 

Nejdražší je naopak francouzská Paříž, která je skoro dvakrát tak nákladná než italská metropole a ze sedmi měřených údajů je nejdražší hned ve třech.

 

Řím bodoval například v ceně jednolůžkového pokoje v hotelu, který je blízko hlavního nádraží Stazione Termini (šest tisíc). I když jde kvůli poloze hotelu pořád o částku, ze které se českým cestovatelům protočí panenky, je suma pořád výrazně nižší než ta za pobyt poblíž pařížského Gare du Nord - tady jedna noc v sólo pokoji stojí přes deset a půl tisíce!

 

 

 

Jako druhý nejlevnější ze srovnávaných měst portál vyhodnotil německý Berlín. Většina turistických atrakcí nebo památek je zcela zdarma a nejméně tu dáte také za hotelový pokoj. Dubaj zase zvítězila v kategorii jídla v luxusní restauraci a celkově je třetí nejlevnější ze sedmi destinací. Musíte se ale připravit, že si připlatíte za alkohol - pivo stojí přes 250 korun!
 

 

Přímo uprostřed se ocitl britský Londýn, kde ale dáte nejvíce peněz za vstup na oblíbené atrakce. Následuje italský Milán, americký New York a žebříček uzavírá už zmíněná Paříž.

 

Podrobné srovnání cen ve vybraných metropolích:

TN.cz