Cestujeme bezpečně

Paříž, Řím nebo Londýn? Velké srovnání cen v turistických městech

Metropole
Zdroj: Getty Images
Je levnější Dubaj, Řím, nebo Paříž? (Ilustrační foto)
Petr Zelený
Petr Zelený, Eva Pavelková
Publikováno 12. 8. 2019
Téma:

Chystáte se do Říma, Paříže, Londýna nebo třeba Dubaje, ale vůbec nevíte, kolik tam co stojí? Tak to vám jistě přjde k duhu velké cenové srovnání, které připravil cestovatelský portál.

Webová stránka Day Break Hotels vybrala sedm velkých měst, oblíbených mezi cestovateli z celého světa, a srovnala, kolik v nich stojí mimo jiné pivo, jídla různé kvality nebo návštěva různých atrakcí.

 

Vítězem se stal italský Řím, který sice není nejlevnější v jednotlivých měřených kategoriích (kromě jídla v laciné restauraci), ale v součtu vychází nejlépe.

 

Nejdražší je naopak francouzská Paříž, která je skoro dvakrát tak nákladná než italská metropole a ze sedmi měřených údajů je nejdražší hned ve třech.

 

Řím bodoval například v ceně jednolůžkového pokoje v hotelu, který je blízko hlavního nádraží Stazione Termini (šest tisíc). I když jde kvůli poloze hotelu pořád o částku, ze které se českým cestovatelům protočí panenky, je suma pořád výrazně nižší než ta za pobyt poblíž pařížského Gare du Nord - tady jedna noc v sólo pokoji stojí přes deset a půl tisíce!

 

 

 

Jako druhý nejlevnější ze srovnávaných měst portál vyhodnotil německý Berlín. Většina turistických atrakcí nebo památek je zcela zdarma a nejméně tu dáte také za hotelový pokoj. Dubaj zase zvítězila v kategorii jídla v luxusní restauraci a celkově je třetí nejlevnější ze sedmi destinací. Musíte se ale připravit, že si připlatíte za alkohol - pivo stojí přes 250 korun!
 

 

Přímo uprostřed se ocitl britský Londýn, kde ale dáte nejvíce peněz za vstup na oblíbené atrakce. Následuje italský Milán, americký New York a žebříček uzavírá už zmíněná Paříž.

 

Podrobné srovnání cen ve vybraných metropolích:

TN.cz