GALERIE velká rodina

Paterčata v nouzi! Rodina přežívá s 26 korunami na den a osobu

Paterčata - druhé narozeniny - 6
Zdroj: Profimedia
Paterčata slaví druhé narozeniny
Téma:

První česká paterčata oslavila začátkem června druhé narozeniny. Radost rodině trochu hatí to, že přišla o příjem otce. Ten musel nastoupit rodičovskou dovolenou a všichni tak teď přežívají s rozpočtem 26 korun na den.

Kvůli zdravotním problémům matky paterčat Alexandry Kiňové (25) musel na rodičovskou dovolenou odejít i otec dětí Antonín Kroščen (29). Děti 2. června oslavily druhé narozeniny, ale radost kalí to, že sedmičlenná rodina teď nemá zrovna příliš peněz.

 

Pravidelné příjmy se jim snížily natolik, že na den a na osobu jim z nich zbývá pouhých 26 korun. Důvodem nepříznivé situace je zdravotní stav matky dětí Alexandry. Už podstoupila operaci kýly, ale další zákroky má ještě před sebou. Na děti tak musí dohlížet i táta.

 

 

Rodině naštěstí pomáhají dárci na transparentním účtu, který zřídilo Rodinné centrum Milovice. Je to už druhý podobný účet - ten první rodiče letos v dubnu nechali ukončit. Byl vedený Klubem dvojčat a vícerčat, ale po veřejně medializovaných neshodách s předsedkyní klubu Klárou Vítkovou-Rulíkovou byla tato sbírka ukončena.

 

GALERIE: Paterčata oslavila druhé narozeniny

1
/
8
Zdroj: Profimedia
Paterčata - druhé narozeniny - 8

 

Na novém účtu už se scházejí první peníze od dárců. A rodina je také využívá. Jen pár dní po narozeninách dětí rodiče na stránkách sbírky poděkovali. "Z transparentního účtu jsme dětem včera byli nakoupit boty na léto. Děti si to poprvé v životě v prodejně s obuví opravdu užily," píší. "Peníze na transparentním účtu nám dávají jistotu, že když bude nejhůř, máme kam sáhnout a z čeho zaplatit nejnutnější věci pro děti."

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO, které dojme i drsňáky. Mimi dostalo brýle a konečně vidí své rodiče!

ZNÁTE HO? Muž se v obchodě snažil prodat dítě v kočárku! Jde mu o život, obává se policie

tn.cz / gar