Tragická událost

Smutný konec pátrání ve Frýdlantu nad Ostravicí. Policie našla tělo třetího mladíka

Martin Klícha
Martin Klícha, Barbara Hanousek Eckhardová
Aktualizováno 20:26
3.4. 2021 9:08
Téma:

Tragédie na splavu řeky ve Frýdlantu nad Ostravicí má smutné pokračovaní. Druhý muž, kterého se policii podařilo z vody dostat, svým zraněním podlehl. Po třetím se pátralo i v sobotu dopoledne, policisté tělo třetího muže našli před polednem.

K tonutí osob v jezu u autokempu ve Frýdlantu nad Ostravicí vyrazilo v pátek odpoledne celkem osm hasičských jednotek. Část hasičů vyrazila přímo k jezu, další část pak hledala po proudu.

 

Jednoho z tonoucích se podařilo vytáhnout na nedaleký ostrůvek jeho kamarádům, kteří začali s oživováním. Zasahující lékař nicméně u jednadvacetiletého muže musel konstatovat smrt.

 

Druhého muže se podařilo najít dále po proudu. "Na břehu řeky a následně v sanitním vozidle probíhala jeho resuscitace. Přes veškeré úsilí posádek ZZS byla snaha o záchranu marná a i tohoto pacienta musela lékařka záchranné služby prohlásit za zemřelého," informoval v sobotu ráno mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

 

 

"Až do 22:00 hodin probíhala pátrací akce, které se zúčastnili také policejní potápěči a vrtulník s termovizí, třetí osobu (muže ve věku 21 let) se prozatím nepodařilo nalézt. Dnes budeme v pátrání pokračovat," sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

 

Před polednem pak přišla další smutná zpráva, policisté nalezli tělo třetího muže.

 

Podle informací policie se šel nejstarší z mladíků do jezu koupat, přitom se ale začal topit. Pomoci mu chtěli dva mladší muži, kteří skočili do vody za ním.

 

Podívejte se na jedinečné záběry přímo z kamery upevněné na helmě jednoho ze zachraňujících hasičů:

 

Policisté splav hlídali i přes noc:

TN.cz