přelomový rozsudek

Pes Ronny prošel peklem, tyran dostal od soudu kriminál natvrdo

Týraný pes Ronny
Zdroj: facebook, Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín
Téma:

Týraný pes Ronny se dočkal spravedlnosti. Sedmadvacetiletý muž z Děčína, který se na zvířeti dopustil brutálního násilí, půjde do vězení. Krajský soud rozhodl o nepodmíněném trestu - zmírnil ho ale z 21 na 16 měsíců.

Odvolací krajský soud potvrdil přelomový rozsudek - sedmadvacetiletý tyran z Děčína si za týrání psa Ronnyho odpyká trest ve vězení. Jeho délku ale o čtvrtinu snížil. Okresní soud mu původně uložil 21 měsíců, od odvolacího ale dostal 16 měsíců. Informoval o tom deník Blesk.

 

Soud mu snížil trest proto, že se podle něj jednalo o přečin, nikoliv o trestný čin. Tresty se navíc v horní polovině sazby udělují většinou jen recidivistům, sedmadvacetiletý Ondrej původem ze Slovenska měl ale v trestním rejstříku pouze jeden záznam.

 

Rozsudek je pravomocný, Ondrej už se proti němu odvolat nemůže. "Nepodmíněný trest je zcela na místě vzhledem k okolnostem případu a k chování obžalovaného po činu bez jakékoli sebereflexe," vysvětlil soudce Josef Havlík.

 

 

 

Brutálního násilí se Ondrej na Ronnym dopustil loni. Pes v důsledku týrání přišel o jedno oko a dodnes má problémy s přijímáním potravy kvůli zlomeninám obou čelistí. Muž zvíře pobodal nožem v oblasti hlavy a téměř ho ubil.

 

U soudu Ondrej řekl, že ho pes napadl a on se bál o svůj život. Ronnymu chtěl údajně zasadit jen jednu smrtelnou ránu, netrefil se však, a proto ho bodnul několikrát. Pes na něj prý stále útočil, proto vzal kovovou nohu od stolu, kterou ho chtěl umlátit.

 

GALERIE: Pejsek Ronny má nový domov!

1
/
5
Zdroj: Facebook/ Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín
Týraný Ronny má novou rodinu - 4 ; Ronny je v novém domově šťastný.

 

Před zabitím psa zachránil děčínský strážník Václav Němeček, který se o jeho osud dodnes zajímá. Přestože má Ronny doživotní následky, jeho příběh skončil šťastně. Případ zasáhl tisíce lidí, kteří se obrátily na děčínský útulek s nabídkou pomoci a snahou adoptovat ho. Zájemců bylo opravdu velké množství, svůj nový domov nakonec našel u rodiny s dětmi.

 

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

sei TN.cz