Kuriózní nehoda

Pes se zamotal do kola, cyklista sletěl. Zvíře pak ještě hryzlo ženu

Cyklistka po srážce zemřela
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační snímek
Téma:

Opravdu kuriózní nehodu řeší od pondělního odpoledne policisté z Domažlicka. Jejím viníkem je pes, který se vysmekl cyklistovi, zapletl se mu do předního kola a pak ještě pokousal ženu, která mu přispěchala na pomoc.

Nehoda se stala před pondělní druhou odpoledne na silnici mezi Babylonem a Českou Kubicí. "Čtyřiatřicetiletý cyklista převážel v tašce upevněné nad vidlicí předního kola čínského chocholatého psa. Ten za jízdy z tašky vyskočil. Byl sice upevněn řemínky, ale ty nebyly dostatečně utažené," popsala momenty těsně před karambolem policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

Pes ovšem hupsnul do drátů předního kola, které se vzápětí zablokovalo a cyklista tak přelétl přes řidítka a poroučel se k zemi. A zranil se.

 

"Majitelka psa jela společně se svým přítelem a pokoušela se mazlíčka z drátů vyprostit. Ten jí pokousal ruku. Jednatřicetiletou ženu ošetřili zdravotníci na místě. Psa vyprostili z drátů hasiči, i on se zranil," doplnila Brožová.

 

 

Nejhůře tak dopadl cyklista, který skončil v plzeňské nemocnici. Mimo jiné měl obličej rozbitý tak, že nemohl absolvovat dechovou zkoušku a policisté proto nařídili odběr krve.

pez TN.cz