nová vyhláška

Po brutální bitce zakázali na Korsice muslimské plavky burkini

Na Korsice zakázali burkini
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bitka mezi muslimskými rodinami a vesničany na Korsice má dohru. Siský starosta oznámil zákaz nošení burkin, což jsou plavky zahalující celé tělo. Korsické město Siska se tak stane třetím místem, kde takový zákaz platí. Vyhláška prošla i přes soud, který zamítl stížnost spolku proti islamofobii.

Anketa

Je nutné v Evropě zakazovat plavky burkini?

Hlasovalo 11689 lidí.
Rozhodnutí starosty přišlo podle portálu LeFigaro v reakci na sobotní potyčku, kterou vyvolaly právě tyto plavky. Zvědaví turisté si fotili muslimské ženy v burkinách, to se nelíbilo jejich rodinám a došlo k prudkému střetu, při kterém se zranili 4 lidé včetně jednoho Čecha.

 

Po rvačce proběhl protest přibližně 200 lidí, kteří cestou k sídlu muslimů skandovali: "Do zbraně! My jsme tu doma." Napětí mezi oběma skupinami neustále narůstá.

  

Plavky kryjící celé tělo zakázali již ve francouzském Cannes a Villeneuve-Loubet. Novou vyhlášku napadly u soudu členky hnutí proti islamofobii CCIF, soud ale neshledal, že by nařízení porušovalo nějaký platný zákon.

 

 

Francie je stát, který není vázán na žádnou náboženskou ideologii a zaručuje svým občanům svobodu vyznání. Náboženský zvyk tak nemůže být důvodem k nedodržení vyhlášky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Cannes zakázali islámské plavky zvané burkiny! Muslimky se už asi nevykoupou

Muslimka boří mýty! S hidžábem na hlavě se stala tváří světové módní značky. I v Česku

Související témata:
klma TN.cz