výherce loterie

Pohádková výhra v Eurojackpotu! Čech si odnese půl druhé miliardy

Vítěz loterie
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Obrovské štěstí se usmálo na zatím neznámého výherce Eurojackpotu z Česka, který vyhrál 1,4 miliardy korun. V prvním výherním pořadí je sám, o svou výhru se tudíž nemusí s nikým dělit.

Eurojackpot zná opět své vítěze. Šťastlivec v prvním výherním pořadí si přišel na úžasnou částku 1 411 860 488 korun, tedy téměř půl druhé miliardy.

 

Podle tabulky výher čerstvý miliardář pochází z Česka a v prvním výherním pořadí je sám - o výhru se tudíž nemusí s nikým dělit. To samé neplatí pro druhé a třetí pořadí.

 

O více než 27 milionů korun se podělí dva výherci z Německa. Částka necelých 6,5 milionu korun zase připadne třem šťastlivcům z Německa, Španělska a Norska. Ve 24. sázkovém týdnu Eurojackpotu byla vytažena čísla 8, 23, 40, 41, 42, / 2, 10 a v Extra 6 bylo vylosováno 212 247.

 

 

Nejvyšší možná výhra v loterii padla naposledky v roce 2016. Hráč z Bádenska-Württemberska v Německu vyhrál jako jediný 90 milionů euro. A v přepočtu 2,5 milardy korun vyhrál v roce 2015 muž středního věku z Pardubicka. Do sídla Sazky si pro pohádkové peníze přijel vlakem. Část výhry si pak odnesl v bankovkách v batohu.

Související témata:
sei TN.cz