POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ

Pohřeb vědmy Jolandy byl plný konfliktů! Žena útočila na štáb TN.cz

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 16:02
23.1. 2020 14:40
Téma:

Při živém přenosu z pohřbu vědmy Jolandy se štáb TN.cz dostal nejednou do nesnází. Přestože je hřbitov veřejným místem, na kameramana pokřikovali návštěvníci sprosťárny a jedna z žen dokonce praštila kabelkou do kamery.

Poslední rozloučení se známou vědmou Jolandou začalo ve čtvrtek odpoledne na děčínském hřbitově. Na místo zamířil i štáb TN.cz, aby vám přinesl přímý přenos.


Už zpočátku zakázali asistenti prevence kriminality při děčínské městské policii vstup štábu na hřbitov, kde je i smuteční síň, a to přesto, že je hřbitov veřejným místem.

 
Štáb se pokusil dostat blíže ke smuteční síni, ovšem někteří návštěvníci na reportéry začali sprostě pokřikovat. Asistenti pak reportéry nenásilně vytlačili před hřbitovní bránu, přestože je hřbitov veřejným místem. Na místo přijeli i strážníci. Štáb se tak mohl dostat i za hřbitovní bránu.

 


Když se kameraman TN.cz o něco později opět pokusil dostat blíže ke smuteční síni, jedna z návštěvnic obřadu vyběhla ven, sprostě mu nadávala a praštila kabelkou do kamery. "Kdyby tě tak Pánbůh potrestal, ty ču****," vykřikovala mimo jiné. Nakonec se na místo dostala ochranka a ženu uklidnila.

 

Na hřbitově byly celkem tři hlídky městské policie a také asi čtyři asistenci prevence kriminality. Rodina o asistenci strážníků požádala až krátce před obřadem.


"Zástupci rodiny si nepřáli být rušeni a je třeba jejich přání respektovat, protože i oni mají právo na soukromí a rozloučení se se svým blízkým b kruhu rodinném bez toho, aby jim do toho někdo vstupoval. Na místě hrozilo vzhledem k napjaté atmosféře a kvůli vypjatým emocím, že by tam mohlo dojít k nějakému konfliktu, proto tam naše hlídka byla," vysvětlil zástupce ředitele děčínských strážníků Tomáš Pavlík. Strážníci nakonec podle něj řešili celkem dvě slovní potyčky.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz