Travič v Německu

Policie dopadla muže, který otrávil dětskou výživu! Chtěl výkupné

Téma:

Německá policie v pátek dopadla muže, který měl otrávit dětskou výživu. Obchodní řetězce pak vydíral a požadoval 10 milionů eur. Policisté o zadržení podezřelého ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko informovali v sobotu.

Policisté zadrželi 55letého muže, kterého podezírají z otrávení dětské výživy fridexem, v Ofterdingenu. V noci ho odvezli k výslechu a zajistili otisky prstů i vzorky DNA, aby mohli muže spojit s případem. Informoval o tom německý portál focus.de.

 

Prokuratura už podala návrh na vzetí do vazby. Muž obeslal řadu obchodních řetězců s výhrůžkou, že je schopen otrávit potravinové nebo drogistické zboží, už v polovině září. Měl kontaktovat řetězce Aldi, Rossman, Lidl, DM, Müller, Edeka, Norma a Rewa.

 

Svou výzvu poslal i na policii, která zjistila, že jmenoval obchody ve městě Friedrichshafen na jihu Německa. Na kamerových záznamech v jednom z nich se ho policii podařilo zachytit, jak manipuluje s dětskými potravinami.

 

 

V několika obchodech se pak opravdu našly otrávené výrobky. Zákazníky pak policie i řetězce varovali 28. září. Potraviny obsahovaly etylenglykol, jinak známý jako fridex. Ten nemusí být smrtelný, pokud pacient včas vyhledá lékařskou pomoc.

epa TN.cz