Mělnicko

Policie zná výsledky pitvy zmizelého chlapečka. Podezřelé propustila

Místo nálezu tělíčka kojence - 2
Zdroj: AKTU.cz
Policisté našli chlapečka mrtvého
Téma:

Chlapeček z Mělnicka, kterého hledaly desítky policistů i hasičů, nezemřel násilnou smrtí. Soudní pitva vyloučila cizí zavinění. Kriminalisté proto propustili všechny zadržené, které vyslýchali.

"Dnešní výsledky soudní pitvy zemřelého dítěte vyloučily cizí zavinění. Všechny podezřelé osoby, které byly v souvislosti s případem zadrženy a vyslýchány, byly dnes propuštěny," uvedla v neděli pro TV Nova policejní mluvčí Lucie Nováková.

 

S ohledem na citlivost případu a pozůstalé nebudou policisté sdělovat žádné bližší informace. Už dříve ale kriminalisté uvedli, že v souvislosti s případem vyslýchají dvě osoby. O koho šlo, není jasné, nyní je tedy propustili.

 

Zmizení čtyřměsíčního chlapečka ohlásila jeho matka na policii v pátek večer. V hořínském lesoparku prý usnula, a když se probudila, dítě i s kočárkem bylo pryč. Policisté spolu s hasiči začali ihned pátrat, vytvořili rojnici a pročesali každý roh parku.

 

Na místo se vrátili i v sobotu, kolem 17. hodiny ale pátrání ukončili. Bezvládné tělíčko malého chlapce našli u řeky nedaleko od místa, kde se ztratil. Policie oznámila, že mrtvého kojence našla "na základě získaných informací".

 

 

Chlapečkova matka měla podle výpovědi jejích blízkých problémy s drogami a alkoholem. O dítě se prý nezvládala starat a její případ měla několikrát prověřovat sociálka. Rodina údajně uvažovala o tom, že si chlapce vezme do péče.

 

V centru Mělníka vzniklo už v sobotu večer pietní místo za zesnulého chlapce. Lidé nosí na náměstí Míru květiny, svíčky nebo hračky.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o smutném případu:

epa TN.cz