Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nehoda cisterny

Pomozte rodinám hasičů! Jeden při srážce zemřel, druhý dál bojuje

Nehoda hasičské cisterny u Mohelnice - 1
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Při nehodě cisterny zemřel jeden z hasičů, další tři se zranili

Rodinám zemřelého a těžce zraněného hasiče můžete pomoci i vy. Jejich kolegové vyhlásili veřejnou sbírku, která poběží tři měsíce. Až do konce listopadu tak mohou lidé přispívat pozůstalým po hasiči, který zemřel při cestě k zásahu, a jeho kolegovi, bojujícímu o život.

Veřejnou sbírku na podporu rodin dvou hasičů vyhlásil šumperský odborový svaz a Hasičský záchranný sbor (HZS) Olomouckého kraje. Právě k této jednotce hasiči, kteří s cisternou havarovali po cestě k zásahu u Mohelnice, patřili.

 

"HZS Olomouckého kraje ztrácí následky nehody dva zkušené hasiče, skvělé kolegy a výborné kamarády. Jeden nehodu nepřežil, druhému zranění, která při ní utrpěl, znemožní nadále vykonávat práci hasiče," uvedli hasiči.

 

Rodiny zemřelého a těžce zraněného hasiče ale přišli o mnohem víc. Proto se jejich kolegové rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku. "Jedna ztratila milovaného člověka, manžela, tatínka a syna, druhou teprve boj nejen s časem čeká," píší hasiči.

 

 

Pro účel sbírky zřídili dva transparentní bankovní účty u ČSOB. Pokud chcete pomoci pozůstalým hasiče, který při jízdě k zásahu zemřel, posílejte peníze na účet číslo 285529660/0300. Jestliže chcete věnovat finance rodině těžce zraněného hasiče, směřujte je na účet číslo 285529759/0300.

 

 

 

Sbírka probíhá od 1. září do 30. listopadu. Za jakýkoliv finanční dar hasiči i samotné rodiny děkují. "Žádné peníze nenahradí lidský život ani nevrátí zdraví, ale pomohou v nejtěžších chvílích," zakončili hasiči svou zprávu o veřejné sbírce.

 

Tragická nehoda se stala minulý pátek vpodvečer. Hasičská cisterna, ve které k jiné havárii jeli příslušníci ze stanice Zábřeh, se srazila s osobním autem. Jeden hasič při střetu zemřel, druhý utrpěl těžká zranění. Další dva se zranili lehce. Příčinu nehody vyšetřuje policie.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragédii:

epa TN.cz