Poplach v Praze

V hořícím bytě našli mrtvou ženu! Podle policie šlo nejspíš o vraždu

Téma:

Neštěstí se stalo ve čtvrtek v jednom z panelových domů na pražském sídlišti Modřany. V hořícím bytě tam byla nalezena žena, kterou se záchranáři pokusili oživit - bohužel neúspěšně. Policisté událost vyšetřují jako vraždu. Na místo vyrazili kriminalisté a pyrotechnik. Uvnitř bytu se totiž nacházel také granát. Evakuován byl proto celý dům a přilehlý park.

Hasiči ve čtvrtek dopoledne vyrazili k požáru bytu v pražské ulici Hasová. "Po uhašení plamenů informovali hasiči policisty a záchranáře, že uvnitř bytu našli ženu bez známek života," popsal událost mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

 

GALERIE: Nález těla ženy po požáru v pražském bytě

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
Nález těla ženy po požáru v pražském bytě - 1

 

Záchrana ženy však byla neúspěšná. "30-40letou ženu bez známek života se do příjezdu záchranářů pokoušeli oživit také policisté i hasiči," popsala mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

 

V bytě byly následně nalezen granát. "Na místo byl povolán pyrotechnik. Evakuován byl také celý dům a okolí," doplnil policejní mluvčí. Ze svých bytů tak musely desítky lidí, zejména seniorů. Policie uzavřela i přilehlý park.

 

Nakonec se však ukázalo, že se jedná o znehodnocený granát. Obyvatelé se tak mohli vrátit do svých domovů.

 

 

Co přesně se stalo, zatím není jasné. Žena však byla zřejmě zavražděna. "Během úkonů prováděných na místě zjistili kriminalisté krajského ředitelství pražské policie takové skutečnosti, na základě kterých celou událost v tuto chvíli prošetřují pro podezření ze zločinu vraždy," dodal mluvčí pražské policie.

 

Podívejte se na video z místa:

pan TN.cz