Poslední rozloučení

Přátelé vzpomínají na zesnulou jezdkyni Jitku: "Odešla šťastná!"

Zesnulá jezdkyně
Zdroj: facebook
Jezdkyni při přípravě na závod zavalil kůň
Téma:

Přátelé a příbuzní vzpomínají na jezdkyni Jitku, která v neděli zemřela před závody v Pardubicích. Koně mladá žokejka milovala, proto budou také součástí jejího pohřbu - potáhnou kočár s rakví.

Tragédií skončily nedělní jezdecké závody všestrannosti v Pardubicích. Při přípravě na soutěž zemřela 23letá jezdkyně Jitka, jejíž kůň po přeskoku překážky zaklopýtl a zavalil ji. Dívka podlehla vážným zraněním už po cestě do nemocnice.

 

Blízcí se s Jitkou naposledy rozloučí v pátek odpoledne v olomouckém krematoriu. Pohřbu bude předcházet průvod, jehož součástí bude i kočár tažený koňmi. Po obřadu se "široká koňská rodina" sejde ve stájích, kde se bude hrát na kytary, což Jitka milovala.

 

Přátelé a příbuzní stále nemohou uvěřit, že Jitka, která měla celý život před sebou, už není na světě. "Když koukám na to parte, tak si říkám, že to přece ani není možné. Tak mladá, bezstarostná a najednou vidíš její parte," napsala na facebooku jedna z kamarádek Petra.

 

"Byla to skvělá jezdkyně. Krása pohledět. Snad osud tomu tak chtěl, aby odešla ve chvíli, kdy byla šťastná, s tím, co tolik milovala. Jen se ptám, proč tak brzy? V plné síle, kráse a s nastartovaným životem?" ptá se zase Renata.

 

 

 

Další kamarádi vzpomínají společnou fotkou nebo citátem - jako Martina. "Jsou ztráty, se kterými se nikdy nesmíříme," připsala ke sdílenému snímku citát Lauren Oliverové. "Přijďte si s náma připít na tu naši krásku a doprovodit ji na poslední cestě," zve pak na pohřeb.

 

O smrti mladé jezdkyně informoval Dostihový spolek Pardubice, který závody Jarní všestrannost pořádal. Po zavalení koněm ženu ošetřil přítomný lékař, záchranáři ji převezli do nemocnice. Už jí ale nebylo pomoci. Pořadatelé následně zbytek závodů zrušili.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz