Petice

Přijdou Harry a Meghan o tituly? Lidem se nelíbí, jak pár rozhazuje

Petra Matýsková
Petra Matýsková
Publikováno 3. 9. 2019
Téma:

Regionální rada v anglickém Sussexu se bude muset zabývat peticí, která navrhuje, aby byl princ Harry a jeho choť Meghan Markle zbaveni titulu vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Pod petici reagující na údajné rozhazování manželského páru se podepsalo asi dva tisíce lidí.

Kaple svatého Jiří. 19. května 2018. Princ Harry si pod dohledem kamer bere za manželku americkou herečku Meghan Markle. Oba také z rukou královny Alžběty oficiálně přijímají titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

 

Teď, ani ne rok a půl od veselky, se ovšem zdá, že budou novomanželé muset své tituly bránit. Na internetu totiž vznikla petice za jejich odejmutí. Projednávat ji bude městská rada v Brightonu. Jen projednávat, protože tituly může udílet nebo odnímat pouze královna.

 

Na síti je podobných petic víc. Většina je přitom důsledkem rozhazovačnosti slavného páru. "Od svatby prince Harryho a Meghan Markle jsme my, občané, šokováni přemrštěnými výdaji tohoto manželského páru. Říká se, že vévodkyně ze Sussexu utratila během jednoho roku, a to pouze za oblečení, přes jeden milion liber. Navrhujeme, aby Meghan Markle přinejmenším nebylo umožněno užívat titul vévodkyně," vadí mimo jiné lidem.

 

Do své garderoby investuje Meghan Markle horentní sumy. Jen v minulém roce prý za parádu utratila v přepočtu přes 12 milionů korun. V jejím šatníku nechybí kousky od světoznámých módních návrhářů, jako je Givenchy, Jason Wu nebo Victoria Beckham.

 

 

Brity si ale slavný pár popudil i nákladnou rekonstrukcí svého sídla nebo plány vybudovat si - a to opět z peněz daňových poplatníků - letní rezidenci v americkém Malibu.

 

Meghan Markle, která veřejnost nedávno pobouřila i tím, že na Wimbledonu fanouškům zakázala pořizovat její fotografie, si tak údajně bude najímat zkušeného agenta, aby její pověst v očích veřejnosti alespoň trochu vylepšil.

pez TN.cz