Nehoda se zraněním

Princ Philip vyvázne bez trestu! Úřady rozhodnutím rozzuřily Brity

Emma měla nehodu s princem Philipem
Zdroj: Profimedia
Princ Philip a Emma Fairweatherová, která se při nehodě zranila
Téma:

Britský princ Philip, který způsobil vážnou nehodu, za své činy pykat nebude. Přestože se při srážce zranila žena, které se navíc princ omluvil až po deseti dnech, obviněn nebude.

Proti princi Philipovi nebudou vznesena žádná obvinění, uvedla ve čtvrtek prokuratora. "Vzali jsme v úvahu všechny okolnosti případu včetně schopnosti a věku řidiče, který odevzdal svůj řidičský průkaz. Rozhodli jsme se, že by trestní stíhání nebylo ve veřejném zájmu," citoval slova vrchního prokurátora Chrise Longa portál Daily Mirror.

 

Právě to, že se manžel britské královny Alžběty II. dobrovolně vzdal svého řidičáku, vzaly úřady jako polehčující okolnost. Philip svůj průkaz odevzdal v sobotu, jak oznámil Buckinghamský palác a potvrdila policie v Norfolku, kde se nehoda stala a kde byl registrován.

 

97letý Philip se srazil s autem, kde cestovala rodina s malým dítětem, 17. ledna na silnici A149 nedaleko královského sídla Sandringham House. Emma Fairweatherová, která jela v druhém autě, si při nehodě zlomila zápěstí. Lehce se zranila ještě další žena.

 

 

GALERIE: Nehoda prince Philipa

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Nehoda prince Philipa - 3

 

Po střetu Philip tvrdil, že ho při vyjíždění z vedlejší silnice oslepilo slunce, proto neviděl auto, které jelo po hlavní. To ale zraněná Emma popřela, prý bylo zataženo. Nehoda vyvolala pobouření mezi britskou veřejností - mnozí se divili, že může v tak vysokém věku řídit.

 

 

Další kritiku si princ vysloužil za to, že se zraněné ženě neomluvil hned, ale až po deseti dnech. V zaslaném dopise jí poté popřál rychlé uzdravení. "Rád bych sdělil, jak moc lituji svého podílu na nehodě," napsal Philip. Lékařské testy neprokázaly, že by měl nějaké zdravotní potíže.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o nehodě prince Philipa:

epa TN.cz