Královská rodina

Prince Philipa zlobí zdraví, museli ho odvézt do nemocnice!

Královna Alžběta a princ Philip
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta a princ Philip
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 20. 12. 2019
Téma:

Manžel královny Alžběty II., princ Philip, skončil v pátek v nemocnici. Osmadevadesátiletý šlechtic se necítí dobře už delší dobu, osobní lékař mu proto doporučil návštěvu špitálu.

Buckinghamský palác vydal prohlášení, v němž uvedl, že nejde o náhlý problém, ale o déle se vlekoucí záležitost. "Vévoda z Edinburghu dnes ráno odcestoval z Norfolku do nemocnice krále Eduarda VII. v Londýně na pozorování a léčbu vztahující se k déle trvajícímu stavu," cituje z dokumentu britský Telegraph.

 

Prý jde o preventivní opatření, které princi Philipovi doporučil lékař. Podle Telegraphu se šlechtic necítí dobře už delší dobu a veřejnost se o něj začala obávat ještě víc v uplynulých týdnech, kdy se ošklivě nachladil.

 

Očekává se, že Philip v nemocnici zůstane několik dní. Každopádně ho tam nyní nevezla sanitka, jeho příjezd byl plánovaný předem.

 

Na veřejnosti se Philip objevil naposledy v květnu, kdy navštívil svatbu lady Gabrielly Windsorové a Thomase Kingstona. A fotografové ho naposledy ulovili v půlce srpna po boku vnuka Jamese.

TN.cz