Královská rodina

Princezna Charlotte šla poprvé do školy! Doprovodili ji rodiče a bratr

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 5.9. 2019 20:55
Téma:

Britská princezna Charlotte má za sebou první školní den. Čtyřletá dcera prince Williama a vévodkyně Kate ve čtvrtek nastoupila do přípravného ročníku soukromé školy Thomas's Battersea School. Novinku oznámil Kensingtonský palác na sociálních sítích.

Malou Charlotte do školy odvedli rodiče společně se starším bratrem, šestiletým princem Georgem, který navštěvuje stejné zařízení. Rok v prestižní škole Thomas's Battersea School přitom vyjde na téměř 19 tisíc liber, tedy více než půl milionu korun.

 

Charlotte Elizabeth Diana je druhým potomkem prince Williama a jeho ženy Kate Middletonové, kteří kromě prince George vychovávají také druhého syna Louise. Malá princezna je čtvrtou v pořádí čekatelů na britský trůn. Před ní je její dědeček princ Charles a princové William a právě malý George.

 

Princeznu přivítala ve škole učitelka, zatímco dívenka se držela po celou dobu za ruku své maminky Kate. Ředitele školy Simona O’Malleyho potěšilo, že si princi William a jeho manželka vybrali právě je. 

 

 

"Jsme rádi, že se vévoda a védovkyně z Cambridge rozhodli, že se princezna Charlotte připojí ke svému staršímu bratrovi," řekl podle britského portálu Express.co.uk O’Malley. Mezi spolužáky bude dívenka titulována jako Charlotte Cambridgeová, aby nebyl zbytečně připomínán její královský původ.

TN.cz