Cestujeme bezpečně

Bulharsko láká rodiny i milovníky večírků. Tipy na výlety

Bulharsko - Žeravi Alexandria Club, Primorsko
Zdroj: CK Alexandria
Téma:

I když Češi už dlouhé roky houfně jezdí hlavně k Jaderskému moři, populární jsou i dovolené na pobřeží Černého moře. Láká hlavně Bulharsko, které nabízí letoviska vhodná pro rodiny s dětmi, stejně jako destinace pro ty, pro něž je pobyt u moře jeden dlouhý večírek.

Bulharsko je také ideální pro ty, kteří nechtějí strávit hodně času samotnou cestou za letními radovánkami – z Prahy do Burgasu či Varny jsou to totiž letadlem slabé dvě hodinky.


Pro rodiny jsou ideální letoviska Primorsko a Carevo, která jsou klidnější. První jmenované městečko se chlubí i akvaparkem, kde se zabaví turisté všech věkových kategorií. Obě leží několik desítek kilometrů jižně od Burgasu.


Pokud preferujete "živější“ dovolenou a váš ideální den u moře zahrnuje i návštěvu barů, restaurací a dlouhé korzování po promenádě, zkuste letovisko Zlaté Písky nebo Slunečné pobřeží. Zvláště ve druhém jmenovaném se v létě koná mnoho festivalů, koncertů a jiných kulturních akcí.

 


Bulharsko je také vyhlášené výborným jídlem, ve zdejší kuchyni se snoubí řada různých vlivů jak z Evropy, tak z nedalekého Orientu. A to vše za velmi příznivé ceny. Gurmáni si tak mohou dopřát jak výbornou zeleninu, tak pokrmy z masa či ryb. Specialitou je studená polévka Tarator.


U Černého moře čeká i řada výletů – jsou tu historická města Nesebr a Sozopol i přístav Varna, kde je kromě památek mimo jiné i delfinárium a přímořský park. Pokud se chcete při výletě projet lodí, můžete zamířit k mysu Maslen Nos, kde se můžete vykoupat a užít si jídlo v útulné restauraci na pláži.

 

GALERIE: Bulharsko

1
/
11
Zdroj: CK Alexandria
Bulharsko - Aquapark Hermes Alexandria Club, Carevo

pez TN.cz