Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

rozpad kapely

Proč členové Chinaski končí? Poslali Malátnému hořký vzkaz

Populární česká kapela Chinaski šokovala fanoušky zprávou, že ve stávající sestavě už nebude vystupovat. Odcházejí z ní hned čtyři členové. A i když v oficiální prohlášení kapela tvrdí, že se nerozchází ve zlém, reakce odejitých členů naznačuje něco jiného.

Před pouhými třemi dny bavili diváky ve vyprodané O2 areně, teď oznámili rozpad kapely. "Někteří z vás nám po O2 areně říkali, že jsme hráli, jakoby to bylo naposledy. A pravda je, že ono to v aktuální sestavě skutečně skoro naposledy bylo," napsali Michal Malátný s Františkem Táborským, kteří kapelu před lety zakládali, v oficiální prohlášení na facebook.

 

"Dobře víme, že k tomu, aby to fungovalo dohromady, potřebuje každá kapela vnitřní chemii mezi všemi členy. A ta, kterou jsme měli my, vyprchala. Trápili jsme se s tím dlouho, zkoušeli různé věci. A pak jsme si uvědomili, že změna je život," vysvětlili.

 

Ve stávající sestavě budou hrát do konce roku, naposledy 18. prosince v brněnském Sonu. Pak z kapely definitivně odejde bubeník Ota Petřina, kytarista Ondřej Škoch a Petr Kužvart a Štěpán Škoch, kteří hrají na trubku a saxofon.

 

 

Není to sice poprvé, co Chinaski mění sestavu, poprvé ji ale opouští tolik členů najednou. "Nerozcházíme se ve zlém. Jen jsme si uvědomili, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi," dodali zakládající členové.

 

 

Podle Malátného kapela dospěla do stavu, kdy se stávající sestava vyčerpala. „Na hodinu, co hraješ a jsi šťastnej, připadá deset hodin někde v autě a na hotelu. My už spolu hrajeme víc než patnáct let a dospěli jsme do stavu, kdy cítíme velkou únavu materiálu," řekl pro Top Star magazín.

 

Poslední dvě desky byly podle něj jedny z nejlepších, jaké kdy kapela natočila, muzikanti ale nechtěli skončit v setrvačníku a dělat muziku jen pro peníze. Rozhodli se proto v nejlepším skončit.

 

Jenže podle ostatních rozchod tak růžový nebyl a z jejich slov je patrné, že možná neměli na výběr. "František Táborský a Michal Malátný se rozhodli pokračovat beze mě a dalších tří členů. Bohužel jsme se za ty roky tak zacyklili ve vztazích, že už to svým způsobem nešlo dál. Jsem generačně úplně jinde, s jiným pohledem na svět a chci jít sám dál svojí cestou. Veškerý pravdy a nepravdy zůstanou za zavřenýma dveřma," napsal na instagram bubeník Ota Petřina. "Trochu mě mrzí, že za bubnama sedět nebudu, ale to je prostě život a já už se porval kde s čím," dodal.

 

Mj konec v kapele Chinaski .... Ubhlo dlouhch 9 let a dnes Vm musim oznmit e konim na postu bubenka v kapele Chinaski. Frantiek Tborsk a Michal Maltn se rozhodli pokraovat beze m a dalch 3 len Ondry kocha, tpna kocha a Petra Kuvarta. Bohuel jsme se za ty roky tak zacyklili ve vztazch, e u to svym zpsobem nelo dl. Jsem generan pln jinde, s jinym pohledem na svt a chci jt sm dl svoj cestou. Veker pravdy a nepravdy zstanou za zavenma dvema a j bych chtl timto klukum upimn podkovat. Dostal jsem obrovskou kolu a zskal knowhow dky ktermu jsem mohl budovat TroubleGang. Trochu m mrz, e za bubnama sedt nebudu, ale to je prost ivot a ja u se porval kde sim. TroubleGang je moje 3t dt a je na ase ho uvst do dosplho ivota. Bylo mi ct s Vma hrt, ivot jde dl. TroubleGang nebo nic Otakar Marpo Petina PS: Nebudu odpovdat na zprvy tohoto statusu. Ve bylo napsno. Neni to easy. Dky za pochopen, oficiln tiskov zprva je na facebooku Chinaski ... #marpo #troublegang #exchinaski #diky #whataride #deadmanwalking #lifesabitchbutfuckit #itsover #newera #tgera #tgarmy #tgfamily foto @tonyflunkey

Pspvek sdlen TroubleGang (@mcmarpo),

 

"František Táborský a Michal Malátný se rozhodli, že od ledna budou pokračovat bez nás," vysvětlila v rozlučkovém videu čtveřice odejitých členů, na kterých je patrné, že jejich konec v kapele má hořkou příchuť. Konkrétní důvody odchodu ale komentovat nechtějí.

 

 

"Chinaski byly posledních 15 let středobodem mého života. Zažil jsem věci, na které chci zapomenout, i věci, které si na vždy uchovám v paměti. Michalovi a Frantovi přeji, ať se jim v jejich sólové kariéře daří," vzkázal bývalým kolegům Ondřej Škoch.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VÍTE, co má představitelka falešné Aleny z Ulice společného se skupinou Chinaski? Budete překvapeni!

VIDEO: Emma Drobná ze SuperStar jako lehká děva kapely Chinaski

mom TN.cz