Děčínsko

První oběť bouřek v Česku! Žena zasažená bleskem zemřela

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 7.8. 2019 20:34
Téma:

Úterní bouřka, která se prohnala Ústeckým krajem, si vyžádala jednu oběť. Blesk ve Vysoké Lípě zasáhl ženu a tři dívky. I přesto, že se dospělou ženu podařilo oživit, v nemocnici nakonec zemřela. Dívky byly zraněny a zůstávají v péči lékařů.

Neštěstí se stalo v úterý ve Vysoké Lípě u Jetřichovic na Děčínsku. "Dospělá žena byla zasažená bleskem, utrpěla vážné zranění s následkem náhlé zástavy oběhu, na místě byla laiky okamžitě zahájena resuscitace ve spolupráci se záchranářem po telefonu," popsal situaci v úterý mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

 

Ženu se nakonec podařilo oživit a byla převezena do nemocnice v Ústí nad Labem. Ve středu dopoledne bohužel ústecká nemocnice sdělila, že žena zemřela.

 

Dívky si odnesly různě vážná zranění. "Jedna z dívek utrpěla vážné zranění, druhá středně vážné a třetí lehké. Všechny dívky byly převezeny do Ústí na dětské oddělení," doplnil Voleník.

 

 

"Všechny tři dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, zůstávají ale v péči lékařů dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice,“ řekl TN.cz mluvčí Nemocnice Ústeckého kraje Ivo Chrástecký.

 

Meteorologové před silnými bouřkami varovali:

TN.cz