Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nehoda u Obrnic

Psycholog o videu smrti: Přežila, ale následky ponese celý život

Karel Humhal - nehoda u Obrnic
Zdroj: TN.cz, Facebook
Psycholog Karel Humhal o nehodě u Obrnic

Dívka, která přežila nehodu u Obrnic, už není v nemocnici. Lékaři ji ve středu propustili domů. Podle psychologa čeká nyní mladou ženu těžké období. Se ztrátou kamarádky se nemusí nikdy vyrovnat.

"Bude strašně těžké se s tím smířit," řekl psycholog Karel Humhal na adresu dívky, která tragédii přezila. Dodal však, že by ji musel vyšetřit, aby mohl lépe odhadnout, jak bude tragédii prožívat.

 

"Nevím, co je to za osobnost. Jestli není anomální," dodal psycholog. "Pro normálního člověka by to bylo velmi těžké psychické trauma, se kterým se bude vyrovnávat velmi dlouho. Klidně i celý život," tvrdí.

 

Galerie: Tragická nehoda u Obrnic

1
/
9
Zdroj: TV Nova
Tragická nehoda u Obrnic - 1

 

Podle psychologa je možné, že se bude cítit provinile. "Lidé si někdy dávají pocit viny, že jsou ti, kteří měli to štěstí, že přežili," řekl. "Jsou jedinci, kteří prožijí hrůzy a nic to s nimi neudělá. Naopak jsou lidé, kterým se nestane nic tak strašného, ale i s tím se blbě vyrovnávají," tvrdí Humhal.

 

 

K tomu, jak se dívky na videu chovaly, se psycholog také vyjádřil. "Byl to projev nezralosti," zakončil Humlal. Kamarádky totiž svoji nebezpečnou jízdu živě vysílaly na Facebooku. Podle policie to vypadá, že před nárazem jely rychlostí kolem 140 kilometrů v hodině.
 


Podívejte se na reportáž z Televizních novin


 

ČTĚTE TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Viděla jsem svoji kamarádku umřít!
Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší

has TN.cz