Problémy pro řidiče

Ledovka komplikovala dopravu v Česku! Tvořily se dlouhé kolony

Téma:

V pátek ráno se na řadě míst České republiky přidala k silnému větru i ledovka. Nehody na namrzlých silnicích hlásil Karlovarský i Plzeňský kraj. Několik osob skončilo v péči záchranářů. Ledovka se na silnicích tvoří dál a lidé by měli zvýšit opatrnost. Výstraha náledí platí podle meteorologů zatím do sobotní osmé hodiny ranní.

Čtvrteční ráno bylo na západě Česka mrazivé. Na několika místech spadly teploty pod minus sedm stupňů Celsia. Po nočním mrholení se tak začala tvořit ledovka. "Cheb doslova ochromila ledovka," píší lidé na sociálních sítích. Podle mluvčí chebského magistrátu ve městě na některých místech nejezdí MHD a stojí doprava.

 

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) již včera vyhlásili varování před ledovkou, která od čtvrtečního rána platí pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraji.

 

 

Ledovka komplikovala dopravu především v okrese Klatovy, Tachov. Dále silnici číslo 13 na trase Chomutov - Karlovy Vary se tvořil rozbředlý sníh i mrznoucí déšť. 

 

Nebezpečí náledí platilo také mezi 132. a 169. km ve směru na Cheb na dálnici D6. Na dálnici D6 došlo krátce před půl devátou u Kamenného Dvora směrem na Cheb i k hromadné nehodě pěti osobáků. Nehoda značně zkomplikovala provoz na dálnici D6. Začaly se tvořit dlouhé kolony a silnice byla zcela uzavřena," řekla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Nyní už je dálnice zcela průjezdná. 

 

 

 

 

Hasiči už od rána měli napilno v Karlovarském kraji i Plzeňském kraji. Hasiči Karlovarského kraje zasahovali u nehody nákladního auta u Šabiny, nehody dvou aut u Kynšperka a u nehody osobního auta u Kraslic.

 

Krátce po sedmé hodině ranní zablokoval silnici směrem na hraniční přechod Svatý Kříž kamion. Provoz byl obnoven po 10. hodině.

 

V Domažlicích uvízl na železničním přejezdu v Jiráskově ulici traktor s návěsem. Neovladatelná souprava zničila jedno ze zabezpečovacích zařízení a zablokovala trať. Traktor se podařilo vyprostit pomocí těžké techniky jedné z místních firem. Provoz na trati byl poté obnoven. Ke zranění nedošlo.

 

GALERIE: Ledovka pokryla západ republiky

1
/
13
Zdroj: facebook, Policie ČR, HZS ČR
Ledovka pokryla západ republiky - 1

 

Podobné problémy hlasili i hasiči v Plzeňském kraji. "Během krátké chvíle řešíme na Tachovsku již druhou dopravní nehodu ovlivněnou počasím. V oblasti prší a dochází k namrzání vozovek," informovali plzeňští hasiči a upozorňují, že podobná situace je i na Domažlicku.

 

V Horní Bříze nedaleko hřbitova skončilo na střeše osobní vozidlo. Dvě lehce zraněné osoby byly předány do rukou záchranářů.

 

Záchranáři od rána vyjížděli k desítkám případů. "V drtivé většině případů se jedná o poranění končetin, tzn. zlomeniny, vymknuté kotníky apod. Vážnější zásahy zatím nemám hlášeny," uvedla mluvčí plzeňské záchranky Veronika Albrechtová.

 

 

Upozornění na ledovku platí až do sobotního rána. Meteorologové výstrahu zpřísnili na extrémní stupeň nebezpečí. Kromě ledovky varují meteorologové i před silným větrem s nárazy o rychlosti až 65 km/h. Upozornění platí pro hory na severu Čech, Českomoravskou vrchovinu a Jeseníky.

pan TN.cz