vzácné miminko

Rodiče v šoku: Narodila se jim dvouhlavá holčička! VIDEO

Holčička má jedno tělo a dvě hlavy a na svět přišla v Bangladéši. Pravděpodobně jde o dicephalic parapagus, zvláštní typ siamských dvojčat.

Miminko s jedním tělem a dvěma hlavami se narodilo císařským řezem v nemocnici v Brahmanbarii ve středu v noci. Otec holčičky Mia Jamal byl z podoby své dcery v šoku. "Má dvě plně funkční hlavy. Oběma pusinkami saje mléko a oběma nosy dýchá. děkuju Alláhovi, že ona i její matka jsou v pořádku," řekl podle listu Daily Mail.

 

Testy ukázaly, že má jinak jenom jednu sadu všech orgánů. "Až na ty dvě hlavy má všechno jako každé normální miminko," uvedl porodník Abu Kawsar.

 

Tento vzácný dicephalic parapagus se vyskytuje u jednoho ze 100 tisíc porodů a miminko má jen asi 40% šanci na přežití. 60 procent takových dětí se narodí mrtvých.

 

 

Kolem nemocnice se srotily tisíce lidí a zázračnou holčičku hodlají uctívat jako božstvo. holčičku potom převezli na specializovanou kliniku do Dháky. Mia je chudý farmář a obává se, jak teď svou rodinu uživí, pokud bude mít holčička zvláštní potřeby.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Cestovaly zostuzeny a v slzách. Těmto dvěma dívkám zakázali v letadle sedět vedle sebe!

A je venku! Nádherná Karolina Kurková porodila druhého synka

Související témata:
hel TN.cz