Pohřeb nejbohatšího Čecha

Rodina se naposledy rozloučila s Petrem Kellnerem

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 13:57
12.4. 2021 13:34
Téma:

Rodina a nejbližší přátelé dali o víkendu naposledy sbohem Petru Kellnerovi. Nejbohatší Čech před dvěma týdny tragicky zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce. Pohřeb proběhl v nejužším kruhu blízkých.

Na poslední cestu o víkendu vyprovodila Petra Kellnera manželka s dětmi a další příbuzní i nejbližší přátelé. Miliardář a filantrop nikdy na veřejnosti nevystupoval okázale a ve stejném duchu se uskutečnilo i poslední rozloučení.

 

Rakev obloženou květinami doprovodili smuteční hosté do zahrady ke dvěma černobílým fotografiím nejbohatšího Čecha. Na okamžiky posledního sbohem ji uložili mezi ně a ke snímkům, na kterých se Kellner usmíval, potom kladli květiny.

 

GALERIE: Poslední sbohem Petru Kellnerovi

1
/
3
Poslední rozloučení s Petrem Kellnerem - 6

 

Kellner byl zakladatelem a majoritním vlastníkem skupiny PPF, do jejíhož portfolia patří firmy jako Home Credit, O2 Česká republika, CETIN nebo CME, mateřská společnost televize Nova.

 

 

Zpráva o jeho smrti zarmoutila Česko před dvěma týdny. Kellner se coby milovník adrenalinových sportů věnoval na Aljašce heliskiingu, lyžování z vrtulníku. Právě při jeho nehodě 27. března zahynul spolu s dalšími čtyřmi lidmi.

 

Jediným přeživším je bývalý reprezentant ve snowboardingu David Horváth. Vyšetřování nehody může podle amerického úřadu pro bezpečnost v dopravě zabrat až rok. Horváthovo svědectví bude s největší pravděpodobností klíčové. Z nemocnice ho už propustili a hodlá o neštěstí promluvit, nejprve se chce ale plně zotavit.

 

Petr Kellner se in memoriam stane držitelem Řádu Bílého lva. Že mu ho 28. října udělí, oznámil prezident Miloš Zeman v neděli. Kellnera považoval za „hvězdu podnikání“ a za někoho, kdo svými aktivitami prospěl celému Česku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz