Jak to probíhá?

Sexuologické vyšetření: Tohle musel podstoupit Petr Kramný

Kramný - sexuologické vyšetření
Zdroj: ČTK/ Thinkstockphotos.com
Téma:

U hlavního líčení s Petrem Kramným dnes promluvila mimo jiné i sexuoložka Šárka Grussmannová. Řekla, že Kramný je průměrný heterosexuál, který ovšem reagoval i na sadomasochistické podněty.

Jen málokdo ovšem vůbec tuší, jak vlastně takové sexuologické vyšetření pro soud vypadá. Proto jsme se zeptali renomovaného sexuologa a bývalého europoslance Jaroslava Zvěřiny.


Vyšetření není na první pohled nijak zvlášť složité a skládá se v podstatě jen ze tří částí - důkladného rozhovoru, zdravotní prohlídky a nakonec z měření pohlavního údu. Sexuologa ovšem pochopitelně nezajímá samotná velikost, ale to, jak pacient reaguje na různé sexuální podněty.


Pusťte si aktuální reportáž z desátého dne hlavního líčení:"Rozhovor s vyšetřovaným hodně závisí na tom, jak dotyčný spolupracuje. Stává se velmi často, že se pacient zasekne a nechce mluvit. Ale i když je hovorný, trvá úvodní pohovor alespoň hodinu," popisuje sexuolog Zvěřina s tím, že rozhovor je nejdůležitější složkou vyšetření.


Důležitá je ovšem i takzvaná phaloplethysmografie (PPG). Jde o proceduru, při níž sexuolog měří prokrvení penisu nebo pochvy a tím pádem i to, jak moc je pacient vzrušený.


"Na našem pracovišti ukazujeme pacientům jen statické obrázky se sexuální tématikou, jinde se ovšem používá i video. Někteří kolegové dokonce vyšetřovaným různé sexuální situace popisují ústně," přibližuje Zvěřina.


Toto vyšetření podle jeho slov trvá přibližně půl hodiny, další čas ovšem zabere vyhodnocení a interpretace naměřených hodnot.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova a soudním líčení s Petrem Kramným: 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: Jak ženu zaručeně přivést k výbuchu? Recept na ženský orgasmus je tady!

Nejdelší dostřik semene nebo vagína ´vzpěračka´? Sexuální rekordy k neuvěření!

pez TN.cz