Cestovní manuál

Rozloučení s Karlem Gottem se blíží. Takhle se na něj dostanete!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 7.10. 2019 20:42

Už v pátek se celé Česko rozloučí s milovaným zpěvákem Karlem Gottem. Poslední sbohem mu fanoušci mohou dát v paláci Žofín v Praze. Jak se na místo dostat nejlépe?

Poslední rozloučení se koná celý pátek - od osmi hodin ráno až do deseti hodin večer v Paláci Žofín na Slovanském ostrově poblíž Národního divadla. A vedení Źofína očekává, že zájem bude obrovský.

 

"Čekáme, že se utvoří obří fronta, nejspíš už od noci na pátek. Proto budeme na místě instalovat rozdělovače, bariéry podobně jako je to třeba na velkých koncertech," řekl TN.cz v pondělí dopoledne obchodní ředitel Paláce Žofín Petr Denk.

 

Dodal, že bariéry ukazující cestu by neměly být jen přímo v okolí Žofína, ale také na přilehlých nábřežích či na blízkém mostu Legií. "Vše koordinujeme s policií," ujistil Denk.

 

Na páteční rozloučení se chystá i pražský dopravní podnik. "Tramvajová linka číslo 17 bude v úseku Myslíkova - Národní divadlo obousměrně odkloněna přes zastávky Myslíkova - Národní třída - Národní divadlo. Opatření bude platit celý den, tedy od cca 4:30 ráno až do sobotních 0:30," informovala TN.cz mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Doplnila, že dopravce zároveň posílí provoz metra.

 

Mapa okolí Slovanského ostrova

 

 

A jak se tedy v pátek na Slovanský ostrov a do Paláce Žofín nejlépe dostat? Záleží na tom, odkud a jak cestujete.

 

1. Vlakem

 

Pokud do Prahy dorazíte po železnici, nejrychlejší spojení z Hlavního nádraží bude nejspíš metrem. K místu piety sice jede od nádraží i tramvajová linka číslo 9, ale je možné, že povrchová doprava bude mít zpoždění a výpadky. Proto nejlépe uděláte, když v hlavní hale nádraží seběhnete do metra, dojedete na Florenc, přestoupíte na "žlutou" linku a odtud na stanici Anděl (výstup Anděl, ne Na Knížecí).

 

Tady pak doporučujeme přestoupit na tramvaj (linky 9,12 či 15) a dojet na zastávku Újezd nebo Arbesovo náměstí. Odtud už je to k mostu Legií a Janáčkovu nábřeží, kde bude začátek fronty truchlících, jen kousek.

 

Cestující jedoucí na Nádraží Holešovice mohou nastoupit do metra, odtud také na Florenc a po přestupu opět směr Anděl. Ze Smíchovského nádraží je nejsnazší také jet metrem na Anděl, vystoupit na úroveň ulice a odtud buď tramvají (viz výše) nebo pěšky k Vltavě po Lidické ulici a pak pořád doleva až k začátku fronty.

 

Skoro identickou trasu lze zvolit z Masarykova nádraží, odkud opět jede "žluté" metro přímo na stanici Anděl.

 

2. Autobusem

Z autobusových nádraží Florenc, Na Knížecí, Zličín a Černý Most je ideální cesta opět pod zemí - metrem B znovu na Anděl a odtud už po výše zmíněných trasách. Alternativně je možné z metra vystoupit na Karlově náměstí, vylézt směrem na Palackého náměstí, přejít přes Palackého most na opačný břeh Vltavy, při první příležitosti odbočit doprava a opět pořád za nosem až k začátku fronty na Janáčkově nábřeží.

 

Z autobusového terminálu na Roztylech je nejplynulejší cesta opět metrem, znovu s přestupem na Florenci a výstupem na Andělu.

 

3. Autem

 

Pokud chcete na poslední rozloučení s Karlem Gottem cestovat v pohodlí vlastního auta, počítejte s tím, že v blízkosti Slovanského ostrova zkrátka nezaparkujete.

 

Ideální je auto odstavit na některém ze záchytných parkovišť P+R. Ta jsou zpravidla na konečných stanicích metra nebo u jiných dopravních uzlů. Více o systému P+R parkovišť najdete například ZDE. Pak už stačí opět sednout na metro a jet na Anděl. Pokud z auta sednete na linku A (zelenou), dojeďte na přestupní stanici Můstek a odtud "po žluté" na zmíněný Anděl. 

 

Důležité dopravní uzly

 

 

Auta můžete zaparkovat i v obchodních centrech - například to na Andělu (OC Nový Smíchov) nabízí tři hodiny parkování zdarma a pak je to už jen kousek (viz výše).

 

Například v Palladiu se ovšem platí 55 korun za hodinu, i odtud jede metro B bez přestupu až na Anděl. Pokud ovšem uvažujete o parkování "na divoko", počítejte s tím, že v celém centru Prahy jsou parkovací zóny a riskujete tak odtažení auta a mastnou pokutu.

TN.cz