Hrozí mu až osm let

Muž nesouhlasil s exekucí. Na vykonavatele vytáhl zbraň

Pistole
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Až osm let může strávit za mřížemi jednašedesátiletý muž. V pondělí vyhrotil konflikt s dvojicí exekutorů, kteří mu přišli zabavit majetek. Na vykonavatele dokonce vytáhl zbraň. Ti jej i za pomoci slzného spreje zpacifikovali a předali policistům.

K muži přišli dva exekutoři v pondělí kolem poledne do jeho domu v Úlibicích na Jičínsku. Muž ale s provedením exekuce nesouhlasil.

 

"Jednašedesátiletý muž se měl po předchozí výzvě k vydání movitého majetku uchýlit nejenom ke slovnímu, ale i fyzickému napadání úředních osob. Následně je měl dokonce začít ohrožovat i střelnou zbraní a nutit je ukončit nařízenou exekuci," uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl.

 

Podle policistů měl muž kovovou plynovou pistoli. Exekutoři si s ním poradili za pomoci slzného plynu a předali ho zasahujícím policistům.

 

 

"Za své neuvážené jednání si tak provinilec v těchto dnech  vyslechl od jičínských kriminalistů obvinění ze spáchání zločinu vydírání a přečinu násilí proti úřední osobě, kdy mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce od dvou do osmi let," dodal policejní mluvčí Brendl.
 

vbo TN.cz