evropa versus islám

Škodí českým muslimům jejich šéf Abbas? Jeho výroky šokují!

Muhamed Abbas
Zdroj: TN.cz
Téma:

Pokud chtějí muslimové v Česku zlepšit obraz v očích veřejnosti, měli by změnit svou reprezentaci. Nad počínáním ředitele Muslimské unie v Česku Mohamedem Abbasem totiž kroutí hlavou nejen odborníci, novináři a obyčejní lidé, ale dokonce už i někteří muslimové.

Přiznejme si, že pozice Mohameda Abbase není záviděníhodná. Obhajovat muslimy po útocích v Paříži? To není procházka růžovým sadem. Hlavně by to měl dělat zkušený diplomat a někdo, komu je možné věřit. Abbas svými výroky budí rozpaky, úsměv i zděšení.
 

Vše začalo rozhovorem pro iDnes.cz, kde Abbas (původem ze Súdánu) obhajoval kamenování s tím, že je to od Boha a je to tím pádem správné. Dokonce srovnával kamenování s výrokem Ježíše Krista, který říká: Kdo jsi bez vinny, první hoď kamenem. Abbas vůbec nepochopil, že tato Ježíšova slova kamenování odsuzují. Dále Abbas připustil, že by se mu právo šaría líbílo i v Česku. Hodně lidí jeho slova vystrašila.
 

Po útoku v Paříži jsme za panem Abbasem vyrazili s kamerou a on nám tvrdil, že islám nikdy nevedl žádná výbojné války a muslimové se vždy jen bránili. Historikové se po těchto slovech jen rozpačitě usmívali a připomínali rozmach Osmanské říše nebo postup Maurů jihem Španělska.
 

Ve čtvrtek večer dorazil Abbas do pořadu Hyde Park a spáchal tam "mediání sebevraždu" v přímém přenosu. Abbas ukázal, že je milovníkem konspiračních teorií, když tvrdil, že útoky z 11. září 2001 zosnovala CIA. Abbas také tvrdí, že za vzestupem Islámského státu stojí Spojené státy. Vyslovil pochybnost, zda teroristické útoky na Evropany a řezání hlav vůbec mají na svědomí muslimové...
 

Pak přišel tradiční dotaz na právo šaría. Abbas přiznal, že by ho rád viděl i na území České republiky. V tu chvíli bylo jasné, že divákům pořadu (nemuslimům) přeběhl mráz po zádech. 
 

Abbas to má složité v tom, že momentálně sledujeme existenci dvojího islámu. Nejde o tradiční dělení na radikální a umírněný islám. Jde o dělení na mediální islám a islám pro měšity.
 

Ono je totiž velmi složité v mešitě získávat fanoušky a kázat o rozšiřování chalífátů, džihádu a islámského práva a druhý den přijít do televize a tvářit se před diváky demokraticky, liberálně a humanisticky.
 

To je schizofrenní situace, kterou Abbas nezvládá. Muslimům jeho výroky a mediální výstupy rozhodně nepomáhají. A většinová populace neví, zda se má bát, nebo soucitně usmívat.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz