konec nelegálních kopií

Sledování seriálů zdarma končí, pirátské stránky smazali z internetu

Hacker - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Žaloba od hollywoodských studií způsobila, že nelegální streamovací servery napříč světem musely ukončit svou činnost. V Čechách velmi populární web topserialy.to byl mezi nimi. Na informaci upozornil zpravodajský portál seznamzpravy.cz.

Místo sledování oblíbených seriálů a filmů se včera čeští fanoušci webové stránky topserialy.to dočkali jen informace o tom, že stránka ukončila provoz.

 

"Služby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukončily svůj provoz. Vzhledem k faktu, že všechny odkazy na videa byly z těchto zdrojů, jsme se rozhodli ukončit provoz i my. Farewell, RIP,“ napsal portál.

 

Do včerejšího večera na této stránce bylo možné sledovat nejnovější díly oblíbených seriálů od Stranger Things přes Hru o trůny až po novinku The Boys. Stránky umožňovaly nelegální přehrávání tisíců hodin pirátských kopií seriálů či filmů.

 

Činnost streamovacích služeb byla ukončena po uzavření podmínek dohody s koalicí významných hollywoodských studií Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE), sdružující Netflix, Amazon a další obsahové společnosti. ACE v tiskové zprávě uvedla, že tento krok vnímá jako vítězství v boji proti pirátství. "Po celé roky tyto dvě pirátské služby nepodnikly smysluplné kroky k zastavení šíření nelegálního obsahu. Poškozovaly tvůrce a klamaly spotřebitele,“ řekl Charles Rivkin, předseda společnosti a dodal: "Společnost ACE se zavázala chránit právní trh s tvůrčím obsahem a toto je velký krok k našemu cíli.“

 

V tiskové zprávě ACE rovněž uvádí, že o vypnutí serverů Openload a Streamango se snažila už několik měsíců, přičemž vyvrcholením snahy bylo podání žaloby v Německu. Provozovatelé tak kromě ukončení provozu serverů zaplatí i vysoké odškodné, konkrétní částku ale ACE nesdělila.
Čeští fanoušci seriálů a filmů ale smutnit nemusí, skončení činnosti pirátských serverů o své oblíbené "kousky“ nepřijdou. K dispozici zůstávají oficiální a legální weby, streamovací a SVOD služby v čele s voyo.cz.

TN.cz