Vánoční vzpomínka

Smrt dívek u Mlékojed: Kamarádi nezapomněli! Hroby zasypali květy

Hrob dívky, která zemřela u Mlékojed
Zdroj: TV Nova / Facebook
Hrob dívky, která zemřela u Mlékojed, zasypaly květiny a svíčky
Téma:

Policie už vyšetřování smrti dvou dívek na trati u Mlékojed uzavřela, jejich přátelé a rodiny ale stále nemohou uvěřit. Hroby i pomníčky děvčat zasypaly květiny a svíčky. Proč se rozhodly spáchat sebevraždu, se ale kamarádi možná nikdy nedozví.

Uplynulo už více než osm měsíců od chvíle, kdy se dvě šestnáctileté kamarádky zřejmě rozhodly ukončit svůj život skokem pod vlak. Podle svědků se dívky držely za ruce a šly přímo proti vlaku po trati u Mlékojed. I přes rychlý zásah záchranářů obě zemřely.

 

Nedaleko místa, kde se neštěstí stalo, vytvořili přátelé dívek malý pomníček. Ten začal po několika týdnech pustnout, před Vánoci ale znovu ožil. Stejně jako hroby obou dívek jej kamarádi zahrnuli květinami, svíčkami a různými vzkazy.

 

Z nehody byl naprosto zdrcen také strojvedoucí vlaku, pod jehož koly našly školačky smrt. "Řekl, že na ně troubil, že se fotily, otočily se, chytly se za ruce a šly proti němu," uvedl už v dubnu jeden z očitých svědků.

 

 

Policie vyšetřování případu na začátku srpna odložila. Nezjistila, že by měl smrt studentek na svědomí někdo jiný. I podle kriminalistů tak šlo o sebevraždu. Že by dívky hrály tzv. Modrou velrybu, se ale nepotvrdilo. Více o nebezpečné hře, která končí sebevraždou, čtěte zde.

 

Přestože od smutné události uplynulo už více než půl roku, kamarádi na dívky nezapomněli, o čemž svědčí i množství květin a věnců u jejich hrobů.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa TN.cz