tragédie na kolejích

Smrt kamarádek u Mlékojed: Policie uzavřela vyšetřování

Oběť vlakového neštěstí - Mlékojedy - 2
Zdroj: TV Nova
Téma:

Policie odložila vyšetřování smrti patnáctiletých kamarádek, které usmrtil vlak na trati u Mlékojed. Hra Modrá velryba se nepotvrdila.

"Kriminalisté případ začátkem srpna odložili, na smrti dívek neshledali jakékoliv zavinění jiné osoby," řekla v úterý na dotaz Novinek mluvčí policie Markéta Johnová. Mluvčí uvedla, že kriminalisté nechali zadat několik znaleckých posudků, z toho důvodu trvalo vyšetřování čtyři měsíce. Další informace policie nezveřejnila.

 

Spekulovala se o tom, že se dívky mohly stát obětí hry Modrá velryba. Podle informací Novinek školačky nebezpečnou hru nehrály. Hráči musí splnit padesát úkol, posledním úkolem je smrt. O hře Modrá velryba si přečtěte zde.

 

Tragédie se stala 8. dubna. I když na místo neštěstí okamžitě vyrazil i záchranářský vrtulník, obě dívky zraněním podlehly. "Zasahující lékař konstatoval jejich smrt," sdělila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

 

 

Tragickou událost vidělo několik lidí. "Viděl jsem, jak jdou dvě holky, pak jak troubí vlak dlouho a brzdil. Pak už jsem viděl jen strojvedoucího, jak se drží za hlavu," řekl jeden ze svědků.

 

Strojvedoucí byl z celé tragédie vemli zdrcený. "Řekl, že na ně troubil, že se fotily, otočily se, chytly se za ruce a šly proti němu," dodal svěděk. Celé rozhovory se svědky najdete zde.

 

Na trati u Mlékojed vyhaslo několik dalších životů. Stejnou smrt pro sebe zvolila i osmnáctiletá Tereza, která trpěla nevyléčitelnou nemocí.  

 

Reportáž o nehodě u Mlékojed:

ham TN.cz