Hrála ve slovenské Ordinaci

Smutná zpráva! Mladá herečka Petöová (†50) náhle zemřela

Silvia Petöová
Zdroj: Profimedia
Silvia Petöová
Téma:

Ve věku pouhých 50 let zemřela slovenská herečka Silvia Petöová, uvedla slovenská média. Silvia vystupovala ve Slovenském národním divadle, v oblíbených seriálech Ordinácia v ružovej záhrade či Kolonáda. Svůj hlas propůjčila také desítkám postav, nejznámější je jako dabérka Pam Ewingové v legendárním Dallasu. Přestože to málokdo věděl, Silvia bojovala s rakovinou.

Úmrtí mladé herečky slovenské umělce šokovalo. O tom, že dlouho bojovala s rakovinou prsu, totiž nevěděli ani lidé z jejího nejbližšího okolí. S muzikantem Mariánem Varhaníkem měla syna Filipa. Podle webu Pluska.sk v poslední době Petöová příliš nechodila ven.

 

O jejím úmrtí informoval i web TV Markíza TVnoviny.sk. Právě na obrazovkách nejsledovanější slovenské stanice zazářila Petöová v seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. V minulosti moderovala také erotickou show Láskanie nebo pořad L.O.V.E.

 

Diváci ji vídali také na prknech Slovenského národního divadla a také na dalších scénách, například v Trnavském divadle.

 

 

Před revolucí se objevila i v seriálu Chlapci a chlapi. Po boku Karla Rodena, Jana Přeučila nebo Jakuba Wehrenberga pak hrála na začátku 90. let také v detektivce Silnější než já.

 

Oblíbená byla také jako dabingová herečka. Nejznámější rolí je Pamela Ewingová v seriálu Dallas, kterou hrála Victoria Principalová. Krom ní dabovala také třeba matku Jakea a bývalou manželku Alana Judith v seriálu Dva a půl chlapa.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz