Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

smrt legendy

Smutná zpráva: Zemřel báječný herec a komik Lubomír Lipský

Šest medvědů s cibulkou, Ať žijí duchové, Čtyři vraždy stačí, drahoušku... Odešel jeden z největších komiků českého filmu. Lubomír Lipský zemřel ve věku 92 let.

Anketa

Ve kterém filmu či seriálu se vám nejvíc líbil Lubomír Lipský?

Hlasovalo 7160 lidí.
Filmový a divadelní velikán Lubomír Lipský zemřel po dlouhodobých dýchacích potížích, které ho sužovaly po prodělaném zápalu plic. Zemřel v nemocnici.

 

Lubomír Lipský za svou dlouhou kariéru ztvárnil bezpočet filmových a divadelních rolí, z nichž mnohé jsou nezapomenutelné.

 

Proslavil se jako děda Potůček v seriálu Tři chlapy v chalupě, jako cirkusový klaun Cibulka v komedii Šest medvědů s Cibulkou, jako pan Camel, kterého všude pronásledují mrtvoly v Čtyři vraždy stačí, drahoušku, nebo jako vedoucí samoobsluhy Jouza v dětském evergreenu Ať žijí duchové! Účinkoval i v seriálech Hospoda a Ulice, mezi jeho poslední filmy patří série komedií Kameňák.

 

Lubomír Lipský obdržel v roce 2013 Cenu génia smíchu, podívejte se na záběry z předání:

 

Lubomír Lipský se narodil v Pelhřimově v rodině nadšeného ochotníka a sám spolu s bratrem Oldřichem založil ochotnické Dramatické studio mladých. Byl také jedním ze zakladatelů Divadla satiry. 40 let byl členem Městských divadel pražských, od roku 1996 hrál v Divadle ABC.


Připomeňte si Lubomíra Lipského v seriálu Ulice na NOVA Plus:

Ulice - 775. díl - Vzpomínka na Lubomíra Lipského

Ulice - 776. díl - Vzpomínka na Lubomíra Lipského

hel TN.cz