nezodpovědné chování

Soudkyně měla řídit opilá, vezla dvě malé děti. Hrozí jí až rok ve vězení

Martin Kočárek
Martin Kočárek
26.6. 2020 18:25
Téma:

Místopředsedkyni krajského soudu v Ústí nad Labem hrozí až roční vězení. Podle obžaloby řídila opilá a vezla s sebou dvě malé děti. Soudkyně se hájí tím, že za naměřený alkohol v dechu mohou léky, které si před jízdou vzala.

Loni v prosinci řídila místopředsedkyně krajského soudu pro správní úsek Markéta Lehká pod vlivem alkoholu - podle policie nadýchala 1,8 promile. To je už klasifikováno jako silná opilost. Upozornit na sebe měla kličkováním po silnici.

 

Projížděla tehdy centrem Mostu a vezla dvě malé děti. Podle policistů mluvila nejistým tónem. Státní zástupce teď na soudkyni podal obžalobu za řízení pod vlivem návykové látky, za což by mohla přijít o řidičák, zaplatit pokutu nebo strávit až rok ve vězení.

 

 

 

Kauzu už řeší i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která ji chce zbavit taláru. O rezignaci už soudkyni požádala i její nadřízená, předsedkyně krajského soudu.

 

Lehká to prý ale odmítla. Zpochybňuje důkazy a hájí se tím, že si před jízdou vzala léky, které měly její chování ovlivnit. Soudkyně tehdy odmítla krevní test na přítomnost alkoholu. Hlavní líčení, které by mělo rozhodnout o případné vině, zatím nebylo nařízeno.

Kateřina Sejková TN.cz