sexuální obtěžování

Spacey nevinen! Obvinění mu zničilo kariéru, ale teď je volný

Téma:

Po dvou letech si herec Kevin Spacey může oddychnout. Prokurátor ho zprostil obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl herec dopustit před třemi lety v baru v americkém Massachusetts. Dříve už Spaceyho osočilo z obtěžování přes třicet mužů, nikdy se však případy nedostaly až k soudu.

Herce prokurátor zprostil obvinění ze sexuálního obtěžování ve středu poté, co u soudu odmítl vypovídat osmnáctiletý chlapec, kterého měl herec v roce 2016 opít v baru v Nantucket v americkém Massachusetts a sexuálně napadnout. 

 

Mladík měl vysvětlit vymazané zprávy ze svého mobilního telefonu, které prý dokazovaly hercovu vinu. Chlapec však řekl, že mobil ztratil a tak vypovídat nemůže. Prokurátor se proto rozhodl případ ukončit kvůli nedostupnosti informací obžalovaného, informovalo CNN.

 

Advokát Spaceyho po líčení prohlásil, že jeho klient během několika let prokázal obrovské množství odvahy. A jeho rodina stála po jeho boku po celou dobu. 

 

 

Kariéra Kevina Spaceyho se zhroutila v roce 2017. Jako první ho ze sexuálního obtěžování osočil herec Anthony Rapp, kterého měl Spacey obtěžovat, když mu bylo čtrnáct let. Celkem měl napadnout až třicet mužů. K soudu se však dostal jen případ osmnáctiletého chlapce. Za něj herci hrozilo až pět let vězení. 

 

V reakci na obvinění ho filmové společnosti nahradily v oblíbeném seriálu House of Cards a ve filmu Všechny prachy světa, který musel být přetočen s jiným hercem.

reg TN.cz