Stovky milionů

Obří razie kvůli daňovým únikům! Policie zadržela už 22 lidí

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 20.8. 2019 20:37
Téma:

Celníci a policisté ze speciálního útvaru zabývajícím se daňovými úniky týmu Kobra v úterý zasahují asi na 60 místech po celé České republice. Razii dozoruje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Tým daňové Kobry provádí dnes na několika desítkách míst v České republice úkony trestního řízení. V tuto chvíli nebudeme poskytovat bližší informace," řekl TN.CZ mluvčí policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

 

Razii dozoruje pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. "Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze vykonává dozor nad postupem policejních orgánů v přípravném řízení v trestní věci daňového charakteru, kdy úkony provádí policisté Policie ČR, Národní centrály proti organizovanému zločinu ve spolupráci s Celní správou," řekla státní zástupkyně Dagmar Pětníková.

 

"Do současné doby bylo zdrženo 22 osob, žádná z nich nebyla dosud obviněna," dodala Pětníková. Některé ze zadržených převezla policie na služebnu Na Perštýně v Praze.

 

Web Neovlivni.cz uvedl, že mají detektivové podezření na daňové úniky za stovky milionů korun. Podle informací TV Nova se úterní zásah plánoval rok a půl.

 
Víte, kde všude Kobra zasahuje? Napište nám o tom na mail zpravy@nova.cz, nebo zavolejte na 606 09 09 09. Děkujeme!
 

GALERIE: Velká policejní razie po celém Česku

1
/
15
Zdroj: AKTU.cz
Velká policejní razie po celém Česku - 1

 

TN.cz