Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bývalý fotbalista

Legendě operovali špatné koleno. Fotbalista František teď nechodí

Chyba, která nejspíš bude mít pro slavného fotbalistu Františka Rapana (75) dlouhodobé následky, se stala v nemocnici v Nitře. Lékaři si spletli kolena, bývalému sportovci tak operovali to zdravé. Ten si teď stěžuje, že ho bolí obě a nemůže chodit. Podal už i žalobu.

František Rapan patřil v 70. letech k nejlepším nitranským fotbalistům. Nastoupil k 82 zápasům v nejvyšší československé soutěži a dal jeden gól. Hrál proti legendám jako bratři Zlochové, Ivo Viktor, Zdeněk Nehoda, Václav Mašek, Josef Pešice, František Cipro nebo František Veselý.

 

Nyní je v důchodu a už delší dobu má problémy s pravým kolenem. Ze své poslední operace se však bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho. V nitranské nemocnici si totiž při operaci spletli strany a operovali mu zdravé koleno.

 

"S kolenem, které mu měli operovat, byl u lékaře už hodněkrát. S tím druhým neměl nic. Byla to jeho opora. Na té noze vše bez problému zvládal," popsala jeho manželka Eva.

 

Pětasedmdesátiletý sportovec se probudil z narkózy a zjistil, že hadička mu trčí z nesprávné nohy. K operaci mu prý nikdo nic neřekl, následně se mu začal personál omlouvat.

 

O případu informoval web tvnoviny.sk. František chodí na rehabilitace operovaného kolene, přičemž si stěžuje na bolesti obou nohou. Nemůže pořádně chodit. Na operaci správného kolene tak musí dál čekat.

 

 

Samotná nemocnice celé situace lituje a uvědomuje si svou zodpovědnost. "Okamžitě jsme přijali opatření, aby se podobná situace už neopakovala. Zřídili jsme také komisi, která případ prošetří. Na základě informací odmítáme, že se pacientovi operovalo zdravé koleno," reagovala nemocnice. Vzhledem k vyšetřování však nebude věc více komentovat.

 

Bývalý fobalista, který si nejspíš ponese dlouhodobé následky, podal podnět na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí a dokonce i žalobu.

mj TN.cz