Zubní víly z přerova

Chlapec si vyrazil zuby a hodil je do koše. Strážníci je zachránili

U zubaře_1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Záchranu dvou vyražených zubů si připsali na konto strážníci městské policie v Přerově. Při obchůzce zahrádkářské kolonie narazili na jedenáctiletého chlapce, který si zuby vyrazil a následně je vyhodil do odpadkového koše.

Celá událost se stala v neděli odpoledne. Hlídka přerovské městské policie prováděla běžnou obhlídku zahrádkářské kolonie, když si všimla chlapce se zakrvácenou tváří. "Strážníci zjistili, že jedenáctiletý hoch spadl na koloběžce v prostoru skateparku a vyrazil si dva horní zuby i s kořeny. Řezáky pak vyhodil do odpadkového koše," popsal situaci mluvčí městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

 

Ze svých zkušeností ze sportu strážníci věděli, že je zuby možné ještě zachránit a na rozdíl od chlapce se odmítali smířit s jejich ztrátou. Podle mluvčího celou situaci zároveň telefonicky zkonzultovali s odborníky z fakultní nemocnice.

 

 

"Zuby se podařilo v odpadcích nalézt a podle doporučení omýt a uložit do sáčku s čistou vodou," doplnil mluvčí přerovských strážníků. Chlapec poté i se zuby putoval na služebnu, kde si jej vyzvedl otec a společně pak zamířili rovnou na zubní chirurgii.

 

 

Rodiče následně policisty informovali, že se zuby podařilo zachránit. "Chlapec může po zahojení bez obav chroupat mrkev," uzavřel Komínek.

pan TN.cz