hrozí další bouře

Českem se prohnaly silné bouřky. Po úderu blesku vzplála stodola u Prahy

Petr Barták
Petr Barták, Kateřina Sejková
29.8. 2020 7:31
Téma:

Desítky výjezdů měli hasiči v souvislosti s pátečními bouřkami. Většinou se jednalo o popadané stromy, které polámal či vyvrátil silný vítr. V Lázních Toušeň nedaleko Prahy do stodoly udeřil blesk a zapálil ji. Na místě zasahovalo 21 jednotek.

Zprávu o zahoření velkokapacitního seníku obdrželi hasiči krátce po osmé hodině večer. Z hlediska rozsahu požáru byli hasiči nuceni vyhlásit třetí stupeň požárního poplachu. Požár se jim podařilo lokalizovat až před půlnocí.

 

Zbylé seno nechali řízeně dohořet a v ranních hodinách už budou dohašovat pouze případná lokální ohniska. Předběžná škoda byla odhadnuta na tři miliony korun.

 

Celkem středočeští hasiči během pátečního večera vyjížděli k 77 událostem spojeným s nepříznivým počasím. Nejčastěji se jednalo o popadané stromy. Nejvíce zasaženými okresy byly Příbramsko a Benešovsko.

 

 

Pražští hasiči měli v souvislosti s pátečními silnými bouřkami méně práce než jejich středočeští kolegové. "Do 21:50 hodin jsme zasahovali u osmi případů. Jednalo se ve většině případech o spadlé větve a stromy na komunikace," informovali na twitteru. Do rána se pak počet jejich výjezdů zvýšil na třináct.

 

Počasí Českou republiku potrápí i v sobotu. Večer opět udeří bouřky, tentokrát zasáhnou východní část území a podle Českého hydrometeorologického ústavu budou silnější než ty páteční. Vydal proto výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí, která platí od 18:00 do nedělních 06:00 hodin.


Podívejte se na reportáž o výstraze: 


 

 

Výstraha před velmi silnými bouřkami

 

Velmi silné bouřky hrozí Olomouckému kraji, Zlínskému kraji, Moravskoslezskému kraji a částem Jihomoravského kraje (Blansko, Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Vyškov, Znojmo, Židlochovice).

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz