Střelba v Chicagu

Ve firmě mu dali výpověď, tak začal střílet! Šest lidí zemřelo

Střelba ve státě Illions
Zdroj: Profimedia
Téma:

Při střelbě v severoamerickém státě Illinois přišlo o život pět lidí. Do firmy na předměstí Chicaga vtrhl bývalý zaměstnanec se zbraní v ruce, pět zaměstnanců usmrtil a několik dalších lidí zranil. Sám pak zemřel při přestřelce s policií.

Celý incident nastal po poledni místního času. Ozbrojenec byl spatřen poblíž univerzity na předměstí Chicaga ve státě Illnois. Střelba měla podle CNN proběhnout v průmyslovém zařízení Henry Pratt Company.

 

Ozbrojené složky obklíčily budovu, ve které se útočník nacházel, a vyzvaly obyvatele okolních domů a studenty nedaleké školy, aby nevycházeli ven. Útočníka se policistům podařilo zadržet, momentálně by se měl nacházet ve vazební věznici.

 

 

Podle aktuálních informací útok nepřežilo pět lidí. Společně s řadou civilistů mělo dojít ke zranění několika policistů. Záchranáři zraněné transportovali do nemocnice ve městě Downers Grove.

 

Podle lékařů by měli být zasažení policisté mimo ohrožení života. Rozsah zranění ostatních obětí zatím lékaři neuvedli. Střelec následně zemřel při přestřelce s policií. Zbraň měl útočník držet nelegálně, ke krvavému útoku jej nejspíš vyprovokovala výpověď, kterou ve firmě dostal. Policie zjišťuje, jestli jsou mezi oběťmi také mužovi nadřízení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mj TN.cz