čas na rezervace

Svatební sezóna vrcholí, místo si lidé rezervují i více než rok dopředu

Kristýna Šimánková
Kristýna Šimánková
Aktualizováno 23.8. 2019 21:13
Téma:

Svatební sezóna vrcholí. Letos by si své "ano" měl říct rekordní počet snoubenců. Stále větší problém je ovšem sehnat termín a místo. Kdo se chce brát, měl by si je rezervovat minimálně rok dopředu.

Výzdoba, dort, místo, termín, šaty - vše musí být dokonalé. Zejména nevěsty chtějí mít den D přesně podle představ. Počet svateb roste. Před dvěma lety se v Česku vzalo podle statistik 52 tisíc párů, loni ještě o dva tisíce víc. Hlavní sezóna startuje v červnu a končí první týden v září. Ten, kdo ji chce mít právě v létě, by si měl na příští rok místo i čas rezervovat už teď.

 

"Právě jste přišli v době, kdy je nejvíce svateb. Dá se říct konec srpna, celý červen a první týden v září jsou vždy nejfrekventovanější termíny z celého roku," uvedla Marie Nováková z půjčovny svatebních šatů.

 

Půjčovny praskají ve švech, nevěsty si šaty rezervují klidně i rok dopředu. "Každý rok chodí dřív a dřív. Máme rezervace už nyní na červen příštího roku," doplnila Nováková.

 

"Nejvíc složité při plánování svatby je najít to správné místo, ta místa jsou vybookovaná právě i rok, rok a půl dopředu," vysvětlila Veronika Šedivá ze svatební agentury.

 

"Berou se tady jak české páry, tak smíšené, tak zahraniční páry. Na přelomu října a listopadu už bude vypisovat termíny pro rok 2020," sdělil správce Vrbovské zahrady Osman Ouahdjina.

 

 

Stále populárnějším místem jsou statky nebo stodoly. Některé slečny si je tak zamlouvají, i když ještě nemají zásnubní prstýnek na ruce. Myslet by se mělo i na fotografa a vizážistku.

 

"Ty termíny se bookují na příští rok. Mám už nějakou svatbu i na 2021. Příští týden mám i tři svatby, dvě dokonce v jeden den," popsala vizážistka Veronika Boho Běhounková.

 

Zdražování se projevuje i na svatbách. Běžná veselka pro 70 lidí stojí i přes 200 tisíc. Průměrná ruská svatba prý vyjde v přepočtu na 340 tisíc korun, britská dokonce na 800 tisíc.
 

Související témata:
klma tn.cz / TV Nova