Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

bouře na chalkidiki

Mladý Řek popsal chvíle strachu: "Tak ničivá bouře tu nikdy nebyla!"

Řecký poloostrov Chalkidiki zažil silnou bouři, která zničila vše, co jí přišlo do cesty. Na dovolené tam byl také Řek Chris Paras. Během bouřky byl v autě a nikdy nic podobného podle svých slov nezažil. Vzduchem létaly stoly z restaurací i střechy, které se utrhly z domů.

"Najednou začalo pršet a poté do dvou minut začala silná bouřka," popsal pro TN.cz Řek Chris Paras, který bydlí v Soluni. Na poloostrov Chalkidiki odjel na dovolenou.

 

V době bouřky se nacházel v autě a měl obrovské štěstí, že se mu nic nestalo. Nikdy takovou bouři v Řecku nezažil. "Bylo to poprvé, takhle silná bouře v zemi nikdy nebyla," dodal Paras.

 

Přírodní živel poničil všechny domy ve vesnici Nea Kallikratia, kde se Řek momentálně nachází. Všude jsou popadané stromy, vzduchem létaly věci z restaurací a z domů odlétaly kusy střech.

 

 

Paras se hlavně bál o svou rodinu. "Moji příbuzní jsou v pořádku. Ale ostatní lidé v dalších vesnicích jsou zranění. Hodně lidí," doplnil Paras. 

 

Silná bouřka udeřila na Chalkidiki ve středu večer a vyžádala si sedm obětí včetně dvou Čechů. Ti na dovolené byli i se svým synem a osmnáctiletým vnukem. Oba byli zranění, syna museli lékaři převézt do nemocnice. Další Češi, kteří se na ostrově nachází, by měli být podle Asociace cestovních kanceláří v ČR v pořádku. 

 

GALERIE: Řeckem se prohnala bouře

1
/
8
Zdroj: TN.cz, Chris Paras
Řeckem se prohnala bouře - 1

reg TN.cz