bouře na chalkidiki

Mladý Řek popsal chvíle strachu: "Tak ničivá bouře tu nikdy nebyla!"

Téma:

Řecký poloostrov Chalkidiki zažil silnou bouři, která zničila vše, co jí přišlo do cesty. Na dovolené tam byl také Řek Chris Paras. Během bouřky byl v autě a nikdy nic podobného podle svých slov nezažil. Vzduchem létaly stoly z restaurací i střechy, které se utrhly z domů.

"Najednou začalo pršet a poté do dvou minut začala silná bouřka," popsal pro TN.cz Řek Chris Paras, který bydlí v Soluni. Na poloostrov Chalkidiki odjel na dovolenou.

 

V době bouřky se nacházel v autě a měl obrovské štěstí, že se mu nic nestalo. Nikdy takovou bouři v Řecku nezažil. "Bylo to poprvé, takhle silná bouře v zemi nikdy nebyla," dodal Paras.

 

Přírodní živel poničil všechny domy ve vesnici Nea Kallikratia, kde se Řek momentálně nachází. Všude jsou popadané stromy, vzduchem létaly věci z restaurací a z domů odlétaly kusy střech.

 

 

Paras se hlavně bál o svou rodinu. "Moji příbuzní jsou v pořádku. Ale ostatní lidé v dalších vesnicích jsou zranění. Hodně lidí," doplnil Paras. 

 

Silná bouřka udeřila na Chalkidiki ve středu večer a vyžádala si sedm obětí včetně dvou Čechů. Ti na dovolené byli i se svým synem a osmnáctiletým vnukem. Oba byli zranění, syna museli lékaři převézt do nemocnice. Další Češi, kteří se na ostrově nachází, by měli být podle Asociace cestovních kanceláří v ČR v pořádku. 

 

GALERIE: Řeckem se prohnala bouře

1
/
8
Zdroj: TN.cz, Chris Paras
Řeckem se prohnala bouře - 1

reg TN.cz