Extrémní počasí

Teploty spadly k sedmi stupňům, Šumavu dokonce zasypal sníh! VIDEO

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
26.9. 2020 8:29
Téma:

Podzimní teploty vtrhly do Česka v plné síle. Teploty se budou v sobotu přes den pohybovat mezi 7 až 12 stupni Celsia, na horách se mohou propadnout až ke 3 stupňům. Část Šumavy navíc zasypala první letošní sněhová pokrývka. O něco méně sněhu napadlo v Krušných horách.

Česko má před sebou pochmurný víkend. Bude zataženo a na většině území platí výstraha před vydatným deštěm (více zde). Ze sněhové pokrývky se ale mohou radovat obyvatelé Šumavy.

 

Jako v zimě to vypadalo zejména v okolí Kvildy, ale také na Březníku a Luzném. O něco méně sněhu napadlo na Klínovci v Krušných horách.

 

Sobotní teploty se pohybují mezi 7 až 12 stupni, ve Slezsku může být až 15 stupňů. Na Šumavě a Krušných horách se propadnou až ke 3 stupňům. Zbytek Česka ale spíš než sníh potrápí déšť. "Od pátečního do sobotního poledne očekáváme místy 40 až 60 mm srážek," uvedli meteorologové.

 

GALERIE: Sněžilo na Šumavě i v Krušných horách

1
/
3
Zdroj: Horská služba ČR/ČHMÚ
Sníh na Klínovci (26. 9. 2020) - 4

 

 

Na ostatních pohořích v Česku nenasněžilo a sněhová pokrývka se tam ani neočekává.

 

Ti ochlazení i sníh očekávali. "Od pátku bude přes naše území procházet pozvolna studená fronta, která přijde od Velké Británie a bude postupovat dále na východ. Za touto frontou dorazí na naše území studený a vlhký vzduch," vysvětlil TN.cz meteorolog Jaroslav Rosa z ČHMÚ.

 

Na Šumavě může sněžit ještě v noci na neděli. Přes den ale sníh nahradí slabý déšť nebo přeháňky. Nedělní teploty se vyšplhají k 10 až 14 stupňům.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz