hasili několik hodin

Tragédie na Písecku. Při požáru rodinného domu zemřeli dva lidé

Téma:

K požáru rodinného domu v Čimelicích na Písecku vyjížděli hasiči v noci na pondělí před druhou hodinou ranní. Požár zachvátil celé patro a střechu domu. V domě byli tři lidé. Dvě osoby při požáru zemřely. Jednu osobu převzali do péče zdravotníci. Dům téměř lehl popelem a předběžná škoda byla stanovena na tři miliony korun.

"Do Čimelic vyjely všechny složky intergrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolní hasiči obcí Čimelice a Mirovice. K požáru bylo vysláno celkem pět cisteren," potvrdila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

GALERIE: Požár domu v Čimelicích

1
/
4
Zdroj: HZS ČR
Požár domu v Čimelicích - 1

 

Hasiči ihned začali hasit s pomocí automobilového žebříku. V průběhu hašení našli v domě dvě mrtvé osoby. Jedna osobu předali záchranářům kvůli podezření z nadýchání zplodinami.

 

"Při hasebních pracích bylo poskytnuto ošetření muži, ročník 1957, který uváděl, že má v domě ještě své dva příbuzné - ženu a mladšího muže. Bohužel i přes pokus o jejich záchranu se nepodařilo osoby z hořícího domu dostat včas ven. Následně byl muž transportován do zdravotnického zařízení," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.


Krátce před půl šestou hodinou ranní dostali hasiči požár pod kontrolu. Po úplné likvidaci požáru nastoupí vyšetřovatel, který bude společně s policií šetřit příčinu vzniku požáru.

 

"Kriminalisté ohledali dům i těla a nařídili soudní pitvu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Usmrcení z nedbalosti," řekl Bajcura.
 

 

 

"Dům stojí u náměstí na hlavním tahu mezi Pískem a Prahou. Policisté museli do půl osmé ráno řídit dopravu. Příčina požáru prozatím není známá," doplnila mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová.

kik TN.cz