nebezpečí u jezu

Tragédie na Vsetínské Bečvě! Vodáci nezvládli rozvodněnou řeku, dva zemřeli

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 23. 6. 2020
Téma:

Tragicky skončilo sjíždění řeky Vsetínská Bečva pro čtveřici vodáků na jezu v Hovězí. Tři muži a žena se rozhodli, že jez obejdou. Pod ním ale dva z nich přijeli k jezu, natáhl je proud a dvojici převrátil. Jednoho kamaráda vodáci vytáhli, záchranáři ho v kritickém stavu převezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehl, druhého hasiči našli až dva a půl kilometru od jezu. I přes snahu o oživování muž zemřel na místě.

V pondělí odpoledne sjížděli tři muži a žena ve středním věku řeku Vsetínská Bečva. Kolem půl páté přijeli k jezu v Hovězí, kde vyhodnotili, že bude bezpečnější ho obejít. Kánoe tedy přenesli po břehu a nastoupili až pod jezem.

 

"Dva muži se po nasednutí vrátili s kánoí kousek blíž k jezu. Když se přiblížili, proud je vtáhl, do kánoe se jim nabrala voda, převrátili se a začali se topit. Na místě se druhé osádce podařilo vytáhnout jednoho z mužů z řeky ven, po úspěšném oživování ho odvezla záchranka do vsetínské nemocnice," popsala mluvčí policie Lenka Javorková.

 

Druhého muže se ale vytáhnout nepodařilo. Policisté, záchranáři a hasiči ho našli dva a půl kilometru od místa, kde se vodáci převrátili. Vzhledem k vážnosti situace na místo zamířil vrtulník záchranářů, muže už se ale oživit nepodařilo.

 

 

Okolnostmi celého případu se nyní zabývají vsetínští kriminalisté. "Doporučujeme, aby lidé zvážili, jestli je vhodné a bezpečné se v těchto dnech na rozvodněné řeky vydávat," dodala Javorková.

 

V pondělí pak přišla smutná zpráva, vodák, který bojoval v nemocnici o život, svým zraněním podlehl. "Muž byl přijatý na ARO Vsetínské nemocnice v kritickém stavu. I přes veškerou snahu našich lékařů a ošetřovatelského personálu bohužel dnes svým zraněním podlehl," potvrdil mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

TN.cz