nehoda u Černožic

Při srážce s vlakem byli v autě rodiče s dětmi, nikdo nepřežil

Téma:

Tragicky skončila nedělní nehoda u obce Černožice v Královéhradeckém kraji, kde se srazil vlak s osobním autem. Při strašlivé nehodě zemřeli dva dospělí a dvě děti. Silnice i železnice jsou kvůli zásahu záchranářů, policistů a hasičů uzavřeny.

Tísňová linka přijala hlášení o nehodě v neděli před třetí hodinou odpoledne, do obce Černožice k nehodě vlaku s černým osobním autem vyrazili záchranáři, policisté i hasiči.

 

Na železničním přejezdu, který není opatřen závorami, se srazilo osobní auto s projíždějícím vlakem. Při strašlivé nehodě podle informací TV Nova zemřeli čtyři lidé.

 

Rozjetý vlak před sebou tlačil osobní auto zhruba 300 metrů, než se mu podařilo zastavit.

 

Ve vlaku v době nehody cestovalo 80 cestujících, nikomu z nich se nic nestalo. "To, zda byla světelná a zvuková signalizace v provozu, je nyní předmětem šetření," uvedla mluvčí policie Ivana Ježková.

 

Policie kvůli zásahu jednotek Integrovaného záchranného systému uzavřela okolí nehody, provoz se zastavil také na železnici. Podle policejního informačního portálu bude vyšetřování a odstraňování následků nehody trvat až do sedmé hodiny.

 

 

České dráhy v úseku mezi Jaroměří a Hradcem Králové zavedly náhradní autobusovou dopravu.

 

Tragicky skončila také sobotní nehoda vlaku a dodávky na Rakovnicku u obce Příčina, na detaily se můžete podívat v reportáži TV Nova:


 

klma TN.cz