NEČEKANÝ MANÉVR

Podivný manévr Trumpova Air Force One nad Brnem! Proč se mu vyhnul?

Trumpův let do Indie
Zdroj: Google Maps, Profimedia.cz
Trumpův let do Indie
Roman Dolejský
Roman Dolejský
24.2. 2020 13:27
Téma:

Záplavu nejapných žertů museli vytrpět obyvatelé Brna. Air Force One vezoucí amerického prezidenta Donalda Trumpa se totiž ostentativně vyhnul této jihomoravské metropoli. Skutečným důvodem ovšem není domnělý odpor vůči Brňanům.

Americký prezidentský speciál Air Force One přelétal nad Českou republikou v noci z neděle na pondělí. Na dvoudenní návštěvu Indie vezl amerického prezidenta Donalda Trumpa i s chotí.

 

Nad Moravou ovšem provedl Air Force One nečekanou změnu směru. To potvrdilo Řízení letového provozu. Někteří vtipálci předložili domněnku, že se Trump jen snažil vyhnout Brnu. "Už i USA mají respekt ze síly našich bojových šalin. Nezávislost na Praze se blíží!" píše jeden z nich.

 

Anketa

Vadí vám létat nad Brnem?

Hlasovalo 1341 lidí.

 

Skutečná příčina ovšem leží jinde. "Bylo to z iniciativy posádky, kapitán letadla si o to požádal. Něco podobného dělali i v Německu. V souladu s pravidly jsme jim vyhověli," uvedl mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma.

 

 

Podle informací TN.cz byl důvodem zřejmě silný vítr. Letadlo kvůli němu letělo příliš rychle a z protokolárních důvodů do Indie nesmělo přiletět dříve, proto se oklikou snažil pilot "zdržovat".

 

Zachytili jste přelet letadla Air Force One nad Českem? Máte fotku nebo záznam letu? Pošlete nám ho na zpravy@nova.cz nebo na náš Facebook TN.cz.
 

Donald Trump s manželkou dorazil do Indie:

TN.cz