Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Naprostý hnus

Trus v regálech a okousané krabice. Inspektoři zavřeli Lidl!

Inspekce zavřela Lidl v Lanškrouně
Zdroj: SZPI
Inspekce zavřela Lidl v Lanškrouně

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nařídili okamžité uzavření supermarketu Lidl ve východočeském Lanškrouně. Přímo na regálech s potravinami našli myší trus. Také krabice se zbožím byly značně okousané.

"Zjištěná pochybení svědčila o porušení elementárních hygienických předpisů. V prodejně se vyskytovalo množství trusu škůdců a to zejména v regálech mezi potravinami. Papírové krabice s potravinami byly značně poškozené požerem hlodavců," popisoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva hrůzu, se kterou se v lanškrounském Lidlu inspektoři setkali.

 

Myší trus našli inspektoři také v zázemí prodejny v místech, kde prodejce skladoval potraviny. "Z celkové situace bylo patrné, že provozovatel nezabezpečil prodejnu před pronikáním hlodavců a nepřijal adekvátní opatření na jejich eliminaci," řekl mluvčí SZPI Kopřiva.

 

GALERIE: Trus v regálech a okousané krabice. Inspektoři zavřeli Lidl!

1
/
6
Zdroj: SZPI
Nedostatky v lanškrounském Lidlu - 2

 

Stopy po hlodavcích ale nebyly jedinou závadou v lanškrounském Lidlu. "Ve skladu inspektoři zjistili nečistoty a prach a stav provozovny neumožňoval bezpečné uvádění potravin do oběhu," dodal mluvčí Kopřiva.

 

Inspekce hned Lidl uzavřela. Provozovateli nařídila, aby obchod uvedl do patřičného stavu, tedy aby kontaminované potraviny zlikvidovat, provozovnu uklidil, zajistil deratizaci a zabránil tomu, aby se hlodavci dostali do obchodu. Než se inspektoři přesvědčí, že společnost jejich podmínky splnila, zůstane lanškrounský Lidl zavřený.

 

 

"SZPI zahájí s provozovatelem správní řízení o uložení sankce. Výskyt hlodavců v potravinářských provozech je nebezpečný zejména z důvodu rizika šíření nebezpečných onemocnění," naznačil mluvčí SZPI, že dočasným uzavřením provozovny to pro Lidl rozhodně neskončí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚSPĚŠNÁ NOVINKA: Supermarket prodává nejlevnější zboží! Jak je to možné?

TO BYSTE NECHTĚLI: Měl to být obyčejný nákup. To, co ale muž objevil v lednici vás vyděsí!

vbo TN.cz