Dohoda podepsána

TV Nova změní majitele. Společnost CME kupuje finanční skupina PPF

Téma:

Společnost CME, pod kterou patří i skupina Nova, brzy změní majitele. Vedení CME to oznámilo v tiskové zprávě. Podle ní bude CME koupena společností spojenou s PPF Group N.V.

 „Těší nás, že skupina PPF jakožto finančně silná společnost sdílí náš pohled na důležitost lokálního obsahu a jeho schopnost přitahovat ke sledování televize širokou diváckou základnu,“ řekli ve společném prohlášení šéfové CME Christoph Mainusch a Michael Del Nin.

 

Dokončení transakce je stále předmětem splnění řady podmínek, včetně schválení regulátora. Očekává se, že celý proces bude trvat do poloviny roku 2020.

 

O koupi informovala v tiskovém prohlášení i PPF. „PPF Group N.V. (“PPF”) oznamuje, že prostřednictvím svých dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises Ltd,“ oznámila firma na svých stránkách.

 

K transakci se vyjádřil i majitel PPF Petr Kellner: „Nákupem společnosti CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Naším motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování.”

 

CME provozuje kromě České republiky televizní stanice v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku a oslovuje 45 miliónů diváků. Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 45 miliard eur (k 31. 12. 2018).

Související témata:
TN.cz